[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس: ورزش فرهنگیان امری فراموش شده است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس توجه به ورزش فرهنگیان را گم‌شده آموزش و پرورش دانست و گفت: طرح توسعه و تعمیم فعالیت‌های ورزشی فرهنگیان می‌تواند زمینه بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های سازمانی برای زنده کردن موضوع ورزش و افزایش روحیه نشاط و شادابی در بین کارکنان را فراهم کند.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی عسکر نجفی شنبه دوم تیرماه در شورای برنامه‌ریزی ورزش فرهنگیان فارس با اشاره به ‌ضرورت ورزش گفت: ورزش در کنار افزایش سلامت جسمی ‌و روحی، می‌تواند زمینه نشاط و پویایی جامعه، بالا بردن بهره‌وری، پر کردن اوقات فراغت، کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش فعالیت‌های گروهی و انسجام سازمانی را فراهم کند.
وی گفت: ورزش کارکنان آموزش‌وپرورش تاکنون بیشتر به ‌صورت محدود و سلیقه‌ای اجرا شده و این طرح  بر اهمیت راهبردی ورزش در آموزش و پروش تأکید دارد که انجام آن می‌تواند ما را در دستیابی به اهداف سازمانی کمک کند. 
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به اولویت این طرح در پرداختن به ورزش بانوان، گفت: این امر ناشی از اهمیت جایگاه بانوان در مسائل اجتماعی و خانواده و نقش ویژه آن‌ها در افزایش بهره‌وری سازمانی است. 
نجفی رویکرد این طرح را سلامت  و رقابت دانست و گفت: در اجرای این طرح باید بر اساس شرایط جسمی ‌و سنی همکاران، اولویت‌های رقابت محور و سلامت‌محور را در نظر گرفت تا شاهد تغییرات محسوسی در ورزش فرهنگیان باشیم.
وی با اشاره به ‌پیش بینی تأمین منابع مالی متنوع برای اجرای طرح توسعه و تعمیم فعالیت‌های ورزشی فرهنگیان، گفت: اجرای صحیح طرح نیازمند تلاش همگانی برای تأمین منابع مالی لازم است و برای تقویت آن لازم است برای فعالیت‌های مختلف فرهنگی در آموزش‌وپرورش فارس پیوست ورزشی نیز تعریف کرد. 
ارائه برنامه اجرایی برای عملیاتی نمودن طرح، تبیین طرح برای رؤسای ادارات در سطح استان، قرار دادن شاخص توجه به ورزش در ارزشیابی ادارات، استفاده از ظرفیت سایر نهادهای مرتبط همچون سازمان ورزش و جوانان و هیئت ورزش‌های همگانی استان از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی