[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

کارناوال سلامت برای معرفی پیامدهای فشارخون بالا، روزنامه شیراز نوین

همگام با اهداف آگاهی‌بخشی عمومی‌ در بسیج ملی کنترل فشارخون، هنرمندان شیرازی با برپایی کارناوال سلامت، پیامدهای منفی ناشی از بیماری فشارخون بالا را به نمایش گذاشتند.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس کارگروه ارتباطات و اطلاع‌رسانی بسیج ملی کنترل فشارخون در دانشگاه با اعلام این خبر گفت: با توجه به اثربخشی کارآمد هنر در انتقال مفاهیم، دبیرخانه بسیج ملی کنترل فشارخون در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر آن شد تا از این توانمندی در تحقق اهداف آگاهی‌بخشی پیرامون بیماری فشارخون بالا بهره برده و برپایی این کارناوال سلامت، با همکاری کانون تئاتر خیابانی شیراز، وابسته به انجمن هنرهای نمایشی فارس پیش بینی شد.
 دکتر سید روح‌الله حسینی با تقدیر از مشارکت جامعه هنرمندان فارس در امر آموزش عمومی‌ سلامت و به ویژه در خصوص بیماری فشارخون بالا، به دلیل پیامدهای منفی این بیماری، افزود: این کارناوال سلامت، روز جمعه، سی و یکم خرداد، در پیاده‌رو سلامت، با شرکت ۶۰ هنرمند و با ارائه آثار نمایشی مرتبط با بیماری فشارخون بالا برپا شد که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. او اضافه کرد: همچنین با هدف توسعه دسترسی به امکان غربالگری سلامت مخاطبان این کارناوال، یک ایستگاه سیار اندازه‌گیری فشارخون در حاشیه برگزاری این کارناوال برپا شد.  دکتر حسینی با اشاره به دیگر برنامه‌های هنری پیش‌بینی شده برای بسیج ملی کنترل فشارخون، از برگزاری ۹ نمایش خیابانی در مناطق مختلف شهر شیراز تا پانزدهم تیر، پایان مرحله اجرای این بسیج ملی خبر داد. رئیس کارگروه ارتباطات و اطلاع‌رسانی بسیج ملی کنترل فشارخون در دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: بی‌شک به واسطه هنر، می‌توان به نحو کارآمدتر و با ظرافت بیشتری، ذهن مخاطب را با اهداف سلامت محور این بسیج ملی هم‌سو کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی