[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

بهره‌برداری از نخستین زورخانه خیرساز شیراز، روزنامه شیراز نوین

نخستین زورخانه خیرساز شیراز در محله نصرآباد شیراز به بهره‌برداری رسید. به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، علیرضا هوشمند رئیس هیئت ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی شیراز با اشاره به افتتاح نخستین زورخانه خیرساز شیراز در محله نصرآباد، اظهار کرد: اعتبار زمین و همچنین ساخت این زورخانه توسط غلامحسین دشتی، خیر ورزش‌یار تأمین شده است و این زورخانه به نام امیرالمؤمنین مزین گشته است.
وی اضافه کرد: گود این زورخانه ظرفیت ۶۰ ورزشکار و سکو‌های این زورخانه گنجایش ۲۵۰تماشاگر را دارد. رئیس هیئت ورزش‌های باستانی و پهلوانی شیراز تصریح کرد: این زورخانه در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ 10 میلیارد ریال در مدت ۲ سال ساخته شده و تا ۲ ماه آینده، دومین زورخانه خیرساز شیراز نیز در محله مهدی‌آباد به بهره برداری می‌رسد.
رئیس هیئت ورزش‌های باستانی و پهلوانی شیراز بیان کرد: پیش بینی می‌شود روزانه حدود ۱۰۰ ورزشکار از این زورخانه استفاده کنند. وی با اشاره به جایگاه ورزش باستانی در فرهنگ ایران ابراز امیدواری کرد با گسترش این ورزش در شیراز فرهنگ پهلوانی و جوانمردی روز به روز گسترش یابد.
گفتنی است در آیین افتتاح و بهره برداری از این پروژه ورزشی که شامگاه شنبه 1تیر ماه جاری برگزار شد، خانم دکتر دودمان عضو شورای شهر شیراز، محمدرضا صلواتی مدیر روابط عمومی‌ و نماینده اداره کل، حسین غرقی رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای استان، هوشمند رئیس هیئت ورزش‌های زورخانه ای و پهلوانی شیراز و تنی چند از دیگر مسئولان محلی، اعضای شورای اسلامی ‌روستای نصرآباد و برخی پیشکسوتان ورزش پهلوانی و زورخانه ای حضور داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی