[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان در مجلس پس از دو سال، روزنامه شیراز نوین

تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان
در مجلس پس از دو سال

در حالی دیروز لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان پس از گذشت بیش از دو سال از زمان ارائه به مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که مدیرکل حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست، از افزایش حمایت‌های قضایی و بیمه‌ای از این گروه‌ها در پی تصویب این لایحه خبر داد.
معصومه حسین‌پور در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان با تغییر نام به لایحه حمایت قضایی و بیمه‌ای مأموران یگان حفاظت دستگاه‌های اجرایی در صحن علنی مجلس تصویب شد، اظهار کرد: امیدواریم شورای نگهبان هم آن را تأیید کند. وی ادامه داد: این لایحه بیشتر بر حمایت قضایی از محیط‌بانان و بیمه‌ای تأکید دارد. بر اساس آن، دستگاه‌های اجرایی مکلف می‌شوند مأموران خود را مطابق آیین‌نامه در قبال انجام وظایف و مأموریت‌های محوله حمایت و در قبال مسائلی مثل شهادت، بیماری‌های صعب‌العلاج، نقص عضو و از کارافتادگی بر اثر وقوع حوادث حین مأموریت‌ها بیمه کنند. مدیرکل حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد: در صورت تأیید این لایحه از سوی شورای نگهبان، هزینه‌های درمانی و جبران صدمات به محافظان افتخاری و همیاران محیط زیست پرداخت می‌شود. به گزارش ایسنا، لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان هشتم اسفندماه ۱۳۹۵ در هیئت وزیران به تصویب رسید و در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ از سوی دولت روحانی راهی مجلس شورای اسلامی شد و بعد از دو سال انتظار، سوم تیرماه ۱۳۹۸ به تصویب رسید و برای تأیید به شورای نگهبان ارسال می‌شود.
با توجه به وقفه در بررسی و تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان، مطالبه اصلی آن است که مراحل قانونی برای نهایی شدن این قانون طی شود تا بخشی از مشکلات قضایی و بیمه‌ای سربازان محیط زیست حل و فصل شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی