[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

دهیاران تعاونی‌ها را تقویت کنند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور روستایی فارس عنوان کرد:
دهیاران تعاونی‌ها را تقویت کنند

روستاییان طرح اشتغال خرد را ارائه دهند، دهیاری‌ها پیگیر باشند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس خواستار توجه بیش از پیش به صنایع دستی روستایی و تولیدکنندگان این صنایع شد. به گزارش ایسنا منطقه فارس، سید کمال پاک‌فطرت دوشنبه 3 تیر در حاشیه بازدید از نمایشگاه دائمی‌ صنایع دستی و گردشگری استان فارس در شیراز گفت: خواسته دولت توجه به ایجاد و توسعه اشتغال خرد و پایدار روستایی بوده و یکی از مهم‌ترین ارکان این اشتغال، صنایع دستی است. پاک‌فطرت با بیان اینکه نیروی کار در روستاها و مناطق کمتربرخوردار، ارزان و کیفیت تولیدات بالا است، گفت: البته باید انصاف و عدالت در پرداخت دستمزد به روستاییان رعایت شود. وی گفت: دهیاران باید با تقویت تعاونی‌های روستایی، چرخه تولید تا عرضه را در حوزه صنایع دستی به دست بگیرند تا دست دلالان از این عرصه کوتاه شده و زمینه افزایش درآمد تولید کننده فراهم شود.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: برای افزایش راندمان تولید، خصوصاً تولیدات خرد روستایی و صنایع دستی تاکنون تسهیلات کم‌بهره مناسبی به روستاییان پرداخت شده است.
پاک‌فطرت با تصریح اینکه تسهیلات پرداختی در زمینه اشتغال روستایی در فارس به خوبی رصد شده است، گفت: خوشبختانه تسهیلات در این بخش بسترساز افزایش اشتغال و تسریع در روند تولید شده است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: روستاییانی که دارای طرح توجیهی برای ایجاد اشتغال خرد هستند از طریق دهیاری‌ها اقدام کنند و دهیاران هم موظف هستند که لیست متقاضیان را به همراه طرح توجیهی به این دفتر ارائه دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی