[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۸
  • دوره جدید

زنجیره پایین‌دست پتروشیمی ‌تکمیل شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: باید با تکمیل زنجیره پایین‌دست پتروشیمی ‌علاوه بر ایجاد فرصت‌های جدید شغلی، ارزش افزوده و سود بیشتری را نصیب کشور و سهام‌داران پتروشیمی‌ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی ‌در بازدید از مجتمع پتروشیمی ‌شیراز مرودشت با بیان این که توسعه پتروشیمی‌ به عنوان یک صنعت پیشرو همواره به عنوان یک استراتژی اصلی کشور مطرح بوده است، اظهار داشت: پتروشیمی ‌به عنوان یک صنعت مادر تأثیر قابل توجهی در اقتصاد ایران داشته است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که خام‌فروشی نفت و گاز موجب می‌شود در زمان تحریم‌ها و تلاطم‌های اقتصادی، کشور با مشکلات زیادی روبرو شود، افزود: در صورتی که بتوانیم پروسه‌های ثانویه را تکمیل و محصولات فرآوری شده را تولید و عرضه کنیم، به ارزش اقتصادی بالاتر و اشتغال گسترده‌تری دست پیدا خواهیم کرد.
وی با بیان این که با تولید محصولات فرآوری شده قدرت چانه‌زنی و نگهداری محصولات افزایش می‌یابد، ادامه داد: هرچه در بخش پتروشیمی ‌به عنوان یک صنعت سودآور سرمایه گذاری کنیم، تاب‌آوری اقتصادی کشور افزایش می‌یابد.
استاندار فارس با تأکید بر این که صنایع موفق پیوستگی خوبی با جوامع هم‌جوار داشته و ارتباط عاطفی و اقتصادی مناسبی با آنان برقرار می‌کنند، گفت: صنایع اگر به صورت ایزوله فعالیت کنند، به دلیل تعارض منافع با جوامع محلی هم جوار متحمل هزینه‌های بالاتری خواهند شد؛ اما در صورت ارتباط مناسب با مردم و ایجاد انسجام اجتماعی قابل قبول از حمایت جوامع هم جوار برخوردار می‌شوند که سود آن به دو طرف خواهد رسید.
دکتر رحیمی ‌با اشاره به این که پتروشیمی ‌شیراز مرودشت تاکنون به اصل حسن هم‌جواری با جامعه محلی عمل و خدمات خوبی را به مردم ارائه کرده است، گفت: کارگرانی که از جوامع هم‌جوار در مجتمع پتروشیمی‌ شیراز مرودشت کار می‌کنند، این جا را خانه خود می‌دانند و از منافع این مجتمع دفاع و پشتیبانی می‌کنند، زیرا با این صنعت احساس وابستگی عاطفی دارند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که مردم منطقه مرودشت مردمانی متدین، سخت کوش، نجیب و قانع هستند، تصریح کرد: این شرایط فرصت مناسبی را در اختیار مدیران صنعت پتروشیمی ‌شیراز مرودشت قرار می‌دهد و باید از شرایط به عنوان یک سرمایه به خوبی بهره برداری کنند.
وی با اشاره به این که جایگاه صنعت پتروشیمی ‌شیراز مرودشت در دل اهالی مرودشت قرار دارد و آنان حامی ‌و تقویت کننده این صنعت هستند، گفت: مردم این شهرستان همچنین انتظار دارند که حمایت‌ها و خدمات مجتمع پتروشیمی ‌به شکل مطلوبی همچنان تداوم داشته باشد.
استاندار فارس با بیان این که بزرگ ترین خدمت در کشور در شرایط فعلی ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار برای مردم است، ادامه داد: گسترش زنجیره پایین دست پتروشیمی ‌باید به صورت جدی در دستور کار دست‌اندرکاران قرار داشته باشد و استانداری فارس در این راستا همه حمایت‌های لازم را در اختیار خواهد گذاشت.
در این بازدید، استاندار فارس با همراهی مدیران پتروشیمی ‌شیراز مرودشت از بخش‌های مختلف این مجتمع بازدید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی