[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

محسن سالاری: می‌خواهیم شاهد حضور بی‌نظیر فارسی‌ها در المپیک توکیو باشیم، روزنامه شیراز نوین

دکتر محسن سالاری، معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس، ضمن تبریک روز المپیک به ورزشکاران و قهرمانان فارس با بیان اینکه روز المپیک با هدف جمع‌آوری مردم در سطح هرچه گسترده‌تر در جهان برای تحرک و کسب تجربه و اهمیت به ارزش‌های المپیک یا به عبارتی برتری، دوستی و احترام است، گفت:  در 23 ژون 1894 پیشنهاد شد تا سنت قدیمی ‌بازی‌های المپیک اجرا و در همان سال بازی‌های المپیک مدرن را نام نهادند و به همین دلیل روز المپیک از سال 1948 برای گرامیداشت سالگرد کمیته بین‌المللی المپیک در 23 ژوئن 1894 تأسیس شد و در واقع حیاتی نو به بازی‌های المپیک بخشید.کوبرتن آتن را به عنوان نخستین میزبان المپیک مدرن برگزیده شد.
وی با عنوان اینکه المپیک بالاترین رویداد ورزشی جهان است که در بالاترین سطح  و کیفیت اجرا می‌شود، اظهار داشت: المپیک  ارتباط معناداری بین رتبه‌بندی هیئت‌ها و فدراسیون‌های ورزشی و کشورها با توان اقتصادی، توانایی ایجاد امید به زندگی و مقابله با مشکلات اجتماعی ایجاد می‌کند.
هدف المپیک به خدمت گرفتن ورزش جهت تعالی موزون انسان به منظور ایجاد جامعه صلح‌آمیز است. علاوه بر این، در این رویداد اوج مدیریت اماکن ورزشی و مدیریت برگزاری یک مسابقه را شاهد هستیم که ثمرات متعددی برای شهر میزبان به جا می‌گذارد.
اگر بخواهیم برگزاری یک رویداد بزرگ را به سه دسته قبل، حین و بعد از مسابقه تقسیم‌بندی کنیم، المپیک در هر سه مورد تأثیرگذار خواهد بود و تراکنش‌های متفاوتی از جمله توسعه توریسم ورزشی در آن صورت می‌گیرد.
آمار نشان می‌دهد تحلیل اقتصاد شهرهای میزبان المپیک یک سال پس از برگزاری مسابقات تفاوت مثبت و قابل اعتنایی نسبت به قبل از رویداد دارد.
سالاری گفت: بالاترین افتخار یک ورزشکار حضور در المپیک است. 30 ورزشکار فارسی شانس‌های متفاوتی برای حضور در المپیک و پاراالمپیک توکیو 2020 دارند. ورزشکاران فارسی توانستند ده درصد مدال‌های بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 2018جاکارتا را به دست بیاورند.
وی ادامه داد: برنامه حمایتی از این 30 نفر در نظر گرفته‌ایم که با همکاری هیئت پزشکی ورزشی، قهرمانان در زمینه مراقبت‌های پزشکی، مشاوره روانی، اصلاح حرکات و علم تمرین مورد نظر قرار گرفته اند.
وی اظهار امیدواری کرد: همان‌طور که ورزشکاران فارسی برترین عملکرد تاریخ ورزش فارس در بازی های آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا 2018را به جا گذاشتند، شاهد عملکرد و حضور بی‌نظیر آنها در المپیک توکیو نیز باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی