[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

رئیس کل بانک مرکزی: صادرات نفت در حال افزایش است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا گفت: آمریکا هر کاری می‌توانسته انجام داده، اما ایران از قله مقاومت تحریم‌ها عبور کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالناصر همتی صبح چهارشنبه در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص تحریم‌های جدید آمریکا بر دفتر مقام معظم رهبری و وزیر امور خارجه اظهار داشت: همیشه گفتم و امروز هم باز تکرار می‌کنم، آنها هر کاری توانستند درباره تحریم‌ها علیه ایران انجام داده اند.
رئیس بانک مرکزی گفت: ما قله مقاومت تحریم‌ها را رد کرده‌ایم و علی رغم ادعای آنان که می‌گویند صادرات نفت ما صفر شده، در حال افزایش است. وی با اشاره به ثبات بازار ارز در کشور تصریح کرد: ثبات بازار ارز نشانه مهمی ‌است که بیانگر اهمیت ندادن مردم به این تحریم‌ها است. همتی تأکید کرد: مردم ما هم فهمیده‌اند که اینها هرکاری توانسته‌اند انجام داده‌اند و از این به بعد هم تحریم‌ها هیچ فایده‌ای ندارد. رئیس بانک مرکزی در خصوص آخرین وضعیت اینستکس گفت: مدتی است که ما می‌شنویم اینستکس در آستانه اجرا شدن است، از نظر اینکه جلساتی برگزار شده و اسنادی هم رد و بدل شده؛ اما ما این موضوع را قبول نداریم. زمانی که طرف ما در اینستکس نخواهد منابعی جابه‌جا شود، کارایی این سازوکار مالی معنی ندارد. وی بیان کرد: زمانی که ما به اروپا صادرات نداریم و وارداتی هم صورت نمی‌گیرد و در خرید نفت هم مشکل داریم، بنابراین از طرف اروپایی می‌خواهیم که خط اعتباری بدهند تا کالا بخریم. همتی در پایان خاطرنشان کرد: اگر هرکدام از این راه‌ها تحقق پیدا کند، ظرف یک هفته می‌توان اینستکس را راه‌اندازی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی