[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

مدیرعامل آبفا: برنامه‌ای برای نوبت‌بندی آب در تابستان نداریم، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه برنامه‌ای برای نوبت‌بندی آب در تابستان نداریم، گفت: باید برای تابستانی گرم و مدیریت مصرف آب در این فصل آماده باشیم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، حمیدرضا جانباز در افتتاحیه نشست آب شرب شهری و روستایی در همایش ملی سازگاری با کم‌آبی گفت: یکی از ویژگی‌های تابستان امسال نسبت به تابستان سال‌های قبل این است که بعد از بهار و زمستان پربارش، به تابستان رسیدیم و فضای عمومی ‌جامعه این را نمی‌پذیرد که در بخش‌هایی از کشور کم‌آب باشیم.
جانباز با بیان اینکه ممکن است بخشی از مردم این تصور را داشته باشند که به‌دلیل بارش‌های خوب سال آبی جاری نیاز به مدیریت مصرف کاهش یافته، گفت: باید در مدیریت مصرف، سامانه‌های توزیع، مدیریت تأمین و مدیریت منابع آب به‌گونه‌ای عمل کنیم که تابستان را به خوبی و بدون مشکل سپری کنیم. ضروری است با اطلاع‌رسانی شفاف به مردم، ضرورت مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در مصرف آب شرب را یادآوری و تأکید کنیم و این اطلاع‌رسانی شفاف و به‌موقع است که موجب اعتمادسازی عمومی ‌در جامعه می‌شود.
به گفته این مقام مسئول، چالش‌های ما در سال‌های اخیر فزاینده‌تر شده و در سال‌های آینده نیز نسبت به وضعیت کنونی با توجه به رشد مصرف، افزایش جمعیت، کاهش کیفیت منابع آب و… چالش‌ها افزون‌تر می‌شود که باید از هم‌اکنون روی مدیریت تأمین و همچنین مدیریت مصرف کار شود. طبق جدیدترین گزارش تهیه شده، متوسط سرانه مصرف آب در کشور به ۱۵۵لیتر رسیده که این میزان نسبت به کشورهای پرآب اروپایی هنوز زیاد است و می‌توان باز هم این سرانه را کاهش داد.
وی افزود: متوسط سرانه ۱۵۵ لیتری برای کشوری خشک و نیمه‌خشک مثل ایران سرانه بالایی است و می‌توان با بهینه کردن مصارف، آن را بدون اینکه به کیفیت زندگی مردم خدشه‌ای وارد شود، کاهش داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی