[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۹
  • دوره جدید

برگزاری مراسم استقبال و تشییع ۱۰ شهید در شیراز، روزنامه شیراز نوین

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز از برگزاری مراسم استقبال و تشییع 10 شهید گمنام و با نام در شیراز خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سرهنگ مرتضی خسروانی چهارشنبه ٥ تیر در جلسه ستاد برگزاری مراسم تشییع 10 شهید گمنام و با نام در شیراز، اظهار کرد: همواره مردم قدردان و شهیدپرور شیراز در مسیر و راه شهدا گام برداشته و در این مسیر نورانی لحظه‌ای از شهدا غفلت نکرده‌اند. 
وی با بیان اینکه اگر فداکاری، ایثارگری و ایستادگی شهدا نبود، امروز کشور در این جایگاه عزت و اقتدار قرار نداشت و استقلال ما حفظ نمی‌شد، ادامه داد: جوانان و ملت ایران با حضور خود در صحنه‌های مختلف نظام نشان داده‌اند که آماده فداکاری و ایثار در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی ‌هستند. 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز با اشاره به اینکه باید به خوبی بدانیم که امروز انقلاب اسلامی ‌به دلیل ریخته شدن خون‌های شهدا سربلند و پیروز است، بیان داشت: ایران اسلامی‌ به برکت خون شهدا امروز به عنوان ابرقدرت در دنیا قد علم کرده است.
خسروانی یادآور شد: یکی از بزرگ‌ترین ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ‌ایران، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است.
وی ادامه داد: قدرت و امنیت امروز کشور را به برکت دفاع شهدا و رزمندگان ولایی به یادگار داریم و اگر امروز از شهدا یاد می‌کنیم، برای این است که شاکر این عظمت در درگاه خدا بوده و امروز همه ملت ایران مدیون خانواده شهدا و جانبازان، به ویژه خانواده شهدای حرم هستند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز افزود: این شهدای عزیز در راه دفاع از کشور، ملت، دین و انقلاب اسلامی ‌ایران جان خود را فدا کردند و اگر ایثار و ازخودگذشتگی این شهدا نبود، ما باید الان در استان‌هایی مانند کرمانشاه و همدان با دشمنان اسلام می‌جنگیدیم. 
خسروانی مراسم استقبال و تشییع 10 شهید گمنام و با نام در شیراز را تشریح کرد و گفت: مراسم استقبال از 10 شهید عزیز روز پنجشنبه ششم تیرماه در فرودگاه شهید دستغیب شیراز بوده و مراسم شبی با شهدا هم‌زمان با یادواره شهدای مدافع حرم استان فارس روز پنجشنبه ششم تیرماه بعد از نماز مغزب و عشا در حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین(ع) برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه مراسم تشییع شهدا روز جمعه هفتم تیرماه بعد از نماز جمعه از حرم مطهر حضرت احمد بن موسی(ع) برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: مراسم وداع با شهدا هم‌زمان با شب شهادت امام صادق(ع) جمعه هفتم تیرماه بعد از نماز مغرب و عشا در حرم احمد بن موسی(ع) برگزار می‌شود. 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز گفت: مراسم تدفین دو تن از شهدای گمنام نیز روز شنبه هشتم تیرماه ساعت 9 صبح در شریف‌آباد، بلوار اتحاد در بوستان شهروند برگزار خواهند شد و دیگر شهدا جهت خاکسپاری به دیگر شهرستان‌های استان انتقال خواهند یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی