[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت: توصیه ما به آمریکا و اروپا بازگشت به برجام است، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهور با تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی تأکید کرد: راه رسیدن به امنیت، آزادی، رفاه و عزت کشور، حرکت در مسیر اسلام، امیرالمؤمنین(ع)، امام(ره) و شهید بهشتی است و همه باید برای خدمت به مردم بیش از پیش تلاش کنیم. به گزارش ایسنا،‌ حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت گفت: از خداوند می‌خواهیم و دعا می‌کنیم که همه ما در مسیر صحیح و درست، برای اداره کشور، خدمت به مردم، موفق باشیم و کاری کنیم که یک دستگاه قضایی دیگر به نام وجدان عمومی‌ جامعه و یک دستگاه قضایی نهایی در روز قیامت و در پیشگاه خدا  هم آن را امضا کند.  اگر این مسیر را انتخاب کردیم، می‌توانیم به سرعت به آن اهداف بلندی که انقلاب برای ما مشخص کرده، دست یابیم. روحانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به سیاست‌های ضد ایرانی دولت آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: این روزها کاخ سفید را در سردرگمی‌ می‌بینیم و سخنان و حرف‌های ناروا، مضحک و انتخاب سیاست رسوایی را شاهد هستیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه معلوم شده کفگیر تحریم به ته دیگ خورده و دیگر چیزی نمانده است، گفت:  دستگاه سیاسی آمریکا با تحریم‌های اخیر ثابت کرد که  مسائل دینی را نمی‌تواند درک کند و فهم‌ آن را ندارد. رئیس جمهور ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا با اعتقاد مسلمان‌ها، مسئله مرجعیت و ولایت و رهبری که رهبر معنوی، فقهی و فتوایی مردم است، آشنا نیست و جایگاه‌ها و حد خود را نمی‌شناسد؛ کما اینکه ادعاهایش، ادعاهای بی‌اساس است؛ اما این حرکت او، واقعیت را برای مردم ما به خوبی روشن کرد.
روحانی افزود: بعضی‌ها می‌گفتند آمریکایی‌ها که می‌خواهند مذاکره کنند چرا قبول نمی‌کنید؛ این بیچاره می‌گوید من بی قید و شرط مذاکره می‌کنم و دلم می‌خواهد با ایران مذاکره کنم و عظمت اقتصاد و ملت ایران را می‌خواهم و از این حرف‌ها می‌زند!
رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکایی‌ها خودشان ثابت کردند که اینها حرف‌های بی‌اساس، دروغ و واهی است، گفت: آنها نخست وزیر یک کشور آبرومند که دارای جایگاه والا در دنیای سیاست بوده و خود آن نخست وزیر هم دارای شخصیت فرهیخته‌ای است، برای برخی از پیام‌ها به ایران فرستادند و هم‌زمان آمدند تحریم پتروشیمی‌ را اعلام کردند. این با فهم و عرف و اخلاق سیاسی، با خرد جمعی و با چه چیزی سازگار است؟ روحانی تصریح کرد: در حالی که نخست‌وزیر ژاپن در ایران در حال مذاکره بود، آمریکا یک تحریم جدید انجام داد و این بهترین راه برای این بود که نشان دهد راست نمی‌گوید و بازی می‌کند.
رئیس جمهور با بیان اینکه بسیاری از رهبران دنیا که با من صحبت می‌کنند، می‌گویند این حرف‌هایی که رئیس جمهور آمریکا می‌زند برای مسائل داخلی خودشان است و او آدم خاصی است و نباید به او توجه کرد، افزود: حالا که این آدم مخصوصی است، تقصیر ما چیست؟ ما یک توافقی را امضا کردیم، سازمان ملل آن را تأیید کرده و با آژانس همکاری می‌کنیم.
روحانی با اشاره به ادعای مطرح شده از سوی رئیس جمهور آمریکا مبنی بر نگرانی درباره دستیابی ایران به سلاح اتمی، خطاب به وی گفت: تو واقعاً نگران سلاح اتمی ‌هستی؟ پس چرا درباره اسرائیل که یک غاصب است و این همه سلاح هسته‌ای‌ آنجا انبار کرده حرف نمی‌زنی و سکوت می‌کنی و با او دوست هستی؟ واقعاً نگران سلاح هسته‌ای هستی؟ مگر نمی‌دانی آژانس بازرسی‌های خود را در ایران انجام می‌دهد و قانون و مقررات برای عدم اشاعه وجود دارد، نه سلیقه و ما طبق قانون عمل می‌کنیم. رئیس جمهور ادامه داد: واقعاً نگران سلاح هسته‌ای هستی؟ مگر از فتوای رهبری معظم انقلاب خبر نداری که ایشان دستیابی به سلاح هسته‌ای را تحریم کرده‌اند؟ پس هم ادعاها و شیوه بیان و هم هدف بی‌اساس است. روحانی تأکید کرد: تنها راهمان در این مقطع اتحاد، وحدت، همبستگی و فعال شدن در صحنه اقتصاد است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی