[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

تولید زیر فشار مالیات، روزنامه شیراز نوین

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: جای تأسف است که در شرایط بحرانی امروز اقتصاد کشور، هنوز برخی از مسئولان در کشور و استان حساسیت‌های بخش تولید را درک نکرده‌اند.
به گزارش روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در حاشیه بازدید اعضای کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت‌های اقتصادی استان فارس از منطقه ویژه اقتصادی شیراز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که با موضوع رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد، بیان کرد: امسال که تحریم‌ها فشار بیشتری بر اقتصاد ما وارد کرده است، مشکلات داخلی نیز بار مضاعفی را بر بخش تولید و اقتصاد ما وارد کرده است.
وی افزود: به عنوان مثال اداره مالیاتی با عنوان اینکه از دادستانی نمایندگی دارند به واحدهای تولیدی مراجعه کرده و آنها را با جرائم سنگین مواجه می‌کنند و این درحالی است که امروز 65 درصد مالیات کشور را واحدهای تولیدی ما پرداخت می‌کنند.
رازقی اظهار داشت: درخواست ما از سوی واحدهای تولیدی استان به عنوان پارلمان بخش خصوصی از بخش قضایی استان فارس این است که با توجه به شعار سال، تدابیری اتخاذ کنند که امسال نمایندگان آنها شرایط آسان تری را برای واحدهای تولیدی استان فراهم کنند.
وی اضافه کرد: بخش خصوصی استان فارس در سال رونق تولید، هدف‌گذاری رشد 30 درصدی را مشخص کرده که امیدواریم با همت مسئولان و تلاش بخش خصوصی این مهم محقق شود.
نادر طیبی، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز و عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس نیز گفت: یکی از مشکلات منطقه ویژه اقتصادی شیراز، مسئله آب شرب این منطقه است. برای رفع این مشکل از سال 77 یک حلقه چاه به این منطقه اختصاص داده شد که با توجه به وچود 60 واحد تولیدی در این منطقه، این چاه دیگر جوابگوی نیاز واحدها نیست.
وی ادامه داد: موضوع تأمین آب این منطقه را در ادوار مختلف پیگیری کردیم که هفت ماه پیش پروانه حفر چاه جدید در این منطقه صادر شده است؛ اما عده ای که منافع آنها از فروش آب در این منطقه تأمین می‌شود، اجازه حفاری برای انجام این مهم را نمی‌دهند.
طیبی عنوان کرد: درخواست ما از مسئولان قضایی استان این است که موضوع آب در منطقه ویژه اقتصادی شیراز که یکی از مسائل مهم واحدهای تولیدی استان است را پیگیری و تعیین تکلیف کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی