[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

مردم به حضور در انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان فراخوانده شدند، روزنامه شیراز نوین

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از مردم این استان برای حضور در سومین دوره انتخابات انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صمت، محمدابراهیم صداقت اظهار کرد: عموم افراد جامعه می‌توانند در انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان شهرستان خود عضو شوند و در انتخابات این انجمن کاندیدا شوند.
وی گفت: مردم برای کاندیدا شدن در این انتخابات ابتدا باید با مراجعه به سامانه members.crps.ir به صورت اینترنتی در این انجمن عضو شوند و سپس با مراجعه به انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان شهرستان محل سکونت خود، کارت عضویت را دریافت و به صورت رسمی عضو این انجمن شوند و  در صورت تمایل، کاندیداتوری خود را برای سومین دوره انتخابات این انجمن ثبت نمایند.
معاون بازرسی سازمان صمت فارس یادآور شد: این انجمن غیرسیاسی، غیرانتفاعی، غیرتجاری و غیردولتی بوده و  بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و مفاد اساسنامه فعالیت می‌کند.
وی ادامه داد: اساسنامه انجمن ذکر شده روی سامانه موجود است. در این اساسنامه وظایفی از جمله مشاوره و ارائه راهنمایی‌های لازم به مصرف‌کنندگان، آموزش مصرف‌کنندگان با تمرکز بر تبیین حقوق آنها، استاندارد و کیفیت محصول از طریق رسانه‌های گروهی، انتشار نشریه و...، جلوگیری از تبانی و ایجاد مراکز انحصاری که منجر به افزایش قیمت یا تضییع حقوق مصرف‌کنندگان شود، انتشار اطلاعات مورد نیاز مصرف‌کنندگان برای تهیه کالا و خدمات مورد نیاز، برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های مرتبط با حقوق مصرف‌کننده، حضور در جلسات مرتبط با حقوق مصرف‌کننده در سایر دستگاه‌ها از جمله کمیسیون نظارت بر قیمت‌ها و ستاد تنظیم بازار و... برای انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان تعریف شده است.
صداقت تصریح کرد: سومین دوره انتخابات اعضای هیئت مدیره و بازرس این انجمن‌ها در مرداد ماه جاری برگزار می‌شود و از عموم برای حضور در این انتخابات دعوت می‌شود.
وی اظهار داشت: مردم در صورت داشتن سوال یا دریافت اطلاعات بیشتر درباره این موضوع می‌توانند به آدرس شیراز، میدان دانشجو، بلوار چمران، کوچه 2، ساختمان آموزش سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، دفتر انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان شیراز مراجعه یا با شماره همراه 09173396921 تماس حاصل نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی