[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

باید برنامه‌محور باشیم ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در همایش مبارزه با مواد مخدر بیان کرد:
باید برنامه‌محور باشیم 
رفع معضل اعتیاد نیازمند بهره‌گیری از روش‌های علمی‌ و برنامه‌های مدون است

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی، در همایش مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه اعتیاد موضوعی است که دامنگیر همه جوامع شده است، عنوان کرد: در کشور ما نیز این بلای خانمان سوز 2 میلیون نفر را گرفتار کرده است که اغلب این افراد در سنین جوانی هستند. بنابراین جامعه از قدرت فعالیت، تفکر، تلاش و خلاقیت آنها محروم شده است.
وی ادامه داد: مقابله با اعتیاد و درمان افراد مبتلا به این بیماری نیز هزینه‌های زیادی را به جامعه تحمیل کرده است. دکتر رحیمی ‌با بیان اینکه زمینه‌های مختلفی زمینه‌ساز ایجاد اعتیاد می‌شود، یادآور شد: عوامل فردی در کنار هر عامل دیگری در ایجاد این آسیب اجتماعی مؤثر است و افراد پیش از اینکه به دنبال مقصر باشند، باید به این عوامل بپردازند. 
استاندار فارس  به زمینه‌های اجتماعی اعتیاد از جمله فاصله طبقاتی، مهاجرت‌ها و نبود کنترل اجتماعی، بیکاری، کم‌سوادی و بی‌سوادی، قرار گرفتن در هجوم رسانه‌های بیگانه، سستی اعتقادات و ارزش‌ها اشاره کرد و تأکید کرد: نباید از این عوامل غفلت شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس، لازمه رفع این معضل در جامعه را بهره‌گیری از روش‌های علمی ‌و پژوهش و برنامه مدون در زمینه‌های مختلف دانست.
کاهش فاصله طبقاتی، گسترش فرصت‌های شغلی، توجه به توانمندی‌های هر فرد در راستای  اعتلای زندگی این فرد و جامعه، توجه به جنبه‌های فرهنگی، تقویت ارتباط با خالق هستی و حاضر و ناظر دانستن خدا بر اعمال و رفتار انسان، توجه به سوادآموزی و کاهش بی‌سوادی و توجه به کودکان کار، از دیگر عواملی است که استاندار فارس توجه به آنها را در حوزه مقابله با اعتیاد ضروری دانست.
دکتر رحیمی ‌به اهمیت زمینه‌های روان‌شناختی در مقابله با اعتیاد اشاره کرد و افزود: بی‌شک شخصیت افراد، محیطی که در آن پرورش پیدا کرده، شناسایی مؤلفه‌های مؤثر بر روح و روان افراد، بسترسازی برای عرضه شخصیت‌های متعادل به جامعه در پیشگیری از ترویج اعتیاد مؤثر است.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس با بیان اینکه علاوه بر پیشگیری نیازمند شناسایی مبارزه، مجازات و بازتوانی در زمینه اعتیاد هستیم، عنوان کرد: رویارویی علمی‌ و تقویت تجهیزات و امکانات و فراهم بودن بسترهای قانونی در تحقق این موارد و به تبع آن کاهش اعتیاد در جامعه مورد نیاز است.
نماینده عالی دولت در استان فارس، مشارکت مردمی ‌را از محوری‌ترین مؤلفه‌های مبارزه با اعتیاد به ویژه در مبحث پیشگیری و بازتوانی برشمرد و عنوان کرد: فعالیت تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در این حوزه موفقیت‌آمیز بوده که باید تقویت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی