[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

از ورود دستگاه‌های نظارتی استقبال کنیم ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در جلسه شورای اداری:
از ورود دستگاه‌های نظارتی استقبال کنیم 

 استاندار فارس گفت: تکلیف می‌کنم که دستگاه‌های اجرایی استان از ورود دستگاه‌های نظارتی به موضوع‌های مرتبط با رعایت قانون حتماً استقبال کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر ‌عنایت‌الله رحیمی در نشست شورای اداری استان فارس در شیراز افزود: بی‌شک این هم به نفع کشور، استان و دستگاه‌های اجرایی است و هم موجب اعتمادآفرینی در جامعه خواهد شد. وی، ضمن تأکید بر لزوم برقراری هم‌افزایی مثبت و دوسویه بین دستگاه‌های اجرایی و دستگاه‌های نظارتی با هدف اعتمادسازی مورد نیاز جامعه، اظهار داشت: برخی مواقع ممکن است اشتباهی از سر بی‌توجهی و ناآگاهی به قانون روی دهد و چه بهتر اینکه این مسائل در فضای تعاملی و با هدف رفع مشکل دنبال شود. استاندار فارس ضمن تأکید بر لزوم پاسخگویی مناسب کارکنان دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان به مردم و مراجعان، بیان کرد: مردم انتظار شنیدن پاسخ درست و روشن را دارند و کارکنان دستگاه‌ها موظف‌اند پاسخ تقاضای مراجعان، چه مثبت و چه منفی را به درستی و با زبان خوش و نه از سر بی‌میلی و بی‌انگیزگی بدهند.
دکتر رحیمی ‌ادامه داد: همچنین برای آگاهی مردم از شرایط معامله‌ها، آگهی‌های مناقصه‌ها و شفافیت هرچه بیشتر در این زمینه، اطلاعات مربوط به این موارد باید روی سامانه‌های پیش‌بینی شده قرار داده شود. وی گفت: مسائل فرهنگی و رعایت ارزش‌ها و هنجارها بیشتر در چارچوب امور فرهنگی و با کارهای نرم‌افزاری مؤثر خواهد بود و این مسائل با برخوردهای خشن و بگیر و ببند پاسخ نخواهد داد.
استاندار فارس ادامه داد: در زمینه نشاط اجتماعی، امیدآفرینی و حقوق شهروندی، بدون تردید هم‌افزایی فرهنگی بین استان‌ها و کشورها تأثیرگذار است و انتظار است که دستگاه قضایی زمینه‌های لازم را برای فرهنگ‌پذیری و جامعه پذیری هرچه بالاتر و بیشتر جوانان و اقشار مختلف مردم فراهم کنند.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به مواجه دولت با مشکلات مالی ناشی از تحریم‌ها گفت: در چنین شرایطی نباید اجازه دهیم که به مردم، به ویژه اقشار آسیب‌پذیر فشار وارد شود.
دکتر رحیمی ‌افزود: دستگاه‌های اجرایی نیز باید ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌ها، به بهره‌وری بهتر و مناسب‌تر از نیروی انسانی اهتمام ویژه داشته باشند.
موضع‌گیری‌های رهبر معظم انقلاب در مقابل دولت آمریکا شجاعانه بود
استاندار فارس با اشاره به تقاضای سردم‌داران آمریکا مبنی بر مذاکره با کشورمان گفت: موضع‌گیری رهبر معظم انقلاب در مقابل این تقاضا بسیار هوشمندانه و شجاعانه بود. دکتر رحیمی ‌گفت: بی‌شک منزلت و جایگاه مردم ایران همین است و رهبر فرزانه انقلاب، موضع‌گیری درستی در این زمینه داشتند که موجب عزت و سربلندی هرچه بیشتر کشور و ملت شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی