[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

سرمایه‌گذار حمایت قضایی می‌خواهد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: تحریم‌های اقتصادی یکی از گردنه‌های سختی است که کشورمان یقیناً با تکیه بر تجارب تاریخی انقلاب اسلامی‌ و دفاع مقدس از آن نیز عبور خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی ‌در دیدار شواری عالی قضایی استان که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیرماه 1360، اظهار داشت: شهید بهشتی در واقع معمار ساختار قضایی جدید ایران بود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که قوه قضائیه و دادگستری از اهمیت ویژه‌ای در نظام جمهوری اسلامی ‌ایران برخوردار است که علت آن موضوع عدالت است، افزود: برقراری عدالت تکلیف مجموعه قضایی است و اگر بتواند این وظیفه را به نحو احسن انجام دهد دلگرمی، امیدواری و رضایت مردم به دست خواهد آمد.
وی تصریح کرد: دستگاه قضایی در گذشته در زمینه تحقق عدالت تلاش کرده است و با برنامه‌های رئیس جدید قوه قضائیه این دستگاه با دقت و سرعت بیشتری برای کسب رضایت مردم حرکت می‌کند.
استاندار فارس با اشاره به این که علی‌رغم مشکلات موجود، با رهنمودهای مقام معظم رهبری و تعامل قوای سه‌گانه، کشور از این مقطع تاریخی به سلامت عبور خواهد کرد، گفت: همان‌گونه که رؤسای قوا بر موضوع وحدت و همدلی تأکید دارند، در سطح منطقه‌ای نیز باید این موضوع را ملاک قرار دهیم و در این چارچوب حرکت کنیم.
دکتر رحیمی ‌با بیان این که سرمایه‌گذاری سالم اقتصادی یکی از موضوعاتی است که می‌تواند بخش زیادی از مشکلات کشور را کاهش دهد، اظهار داشت: دستگاه قضایی با حمایت خود از فعالیت‌های سالم اقتصادی می‌تواند تسهیل کننده سرمایه‌گذاری و رونق تولید باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که رونق تولید به عنوان شعار سال 98، در سایه آرامش، قانون‌مداری، عدالت و انصاف محقق خواهد شد، گفت: حمایت‌های دستگاه قضایی موجب تسهیل در سرمایه‌گذاری و حرکت رو به جلوی کشور در زمینه ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهد شد.
وی با تأکید بر این که برای رفع معضل بیکاری با برنامه‌ای مدون در حال فعالیت هستیم و انتظار داریم دستگاه قضایی نیز از این حرکت حمایت کند، ادامه داد: حمایت و همراهی دستگاه‌های قضایی، نظارتی، امنیتی و اجرایی می‌تواند موجب کاهش فشارهای اقتصادی بر مردم و کنترل و تنظیم بازار شود.
استاندار فارس با بیان این که سرمایه نظام جمهوری اسلامی ‌بعد از خداوند، مردم هستند و اعتمادآفرینی از ملزومات استمرار و تقویت این رابطه است، اظهار داشت: نیازمند شفاف‌سازی در زمینه مبارزه بدون تبعیض با مفاسد و اعمال پیشگیرانه هستیم.
دکتر رحیمی‌ خواستار اصلاح فرایندهای معیوب و فسادزا شد و گفت: اگر کسی به منافع عمومی‌ دست‌اندازی کرد، دستگاه‌های اجرایی و قضایی با هماهنگی و بدون اغماض با او برخورد خواهند کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس توجه ویژه به موضوع رعایت حقوق شهروندی را حائز اهمیت دانست و افزود: ایجاد امید و نشاط در کشور از ملزومات جامعه بالنده است؛ زیرا با روحیه خمودگی نمی‌توان به توسعه دست پیدا کرد.
وی با اشاره به برگزاری انتخابات در اسفندماه سال جاری، گفت: آرای مردم حق‌الناس است و برای مخدوش نشدن این حق همه باید برای حفاظت از آرای مردم تلاش کنیم.
استاندار فارس تصریح کرد: مجریان انتخابات در چارچوب قانون به وظایف خود عمل خواهند کرد و با آسیب‌شناسی کاستی‌های گذشته، برای رفع مشکلات در این مسیر تدابیر لازم را خواهیم اندیشید.
دکتر رحیمی ‌آرامش حاکم بر استان فارس را ناشی از هماهنگی شورای تأمین استان دانست که نتیجه آن ایجاد جامعه‌ای امن و بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری و توسعه فارس است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی