[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

نظارت سنتی پاسخگو نیست، روزنامه شیراز نوین

فرماندار و رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان شیراز ضمن اخطار به کم‌کاری برخی دستگاه‌های مسئول نظارت بر بازار، چند نرخی بودن برخی کالاها در شهر را پذیرفتنی ندانست و به متخلفان جهت اصلاح رویه و رعایت قانون نظام صنفی پیش از برخورد قانونی هشدار داد.
محمدرضا امیری در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان شیراز که در محل فرمانداری برگزار شد، با بیان این که انتظار داریم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس بیش از گذشته به سیاست‌ها و مصوبات ستاد توجه داشته باشد، اظهار داشت: دستگاه‌های مسئول در حوزه تنظیم بازار می‌بایست جلسات خود را مستمر با خروجی مؤثر به نحوی که حاصل آن برای مردم ملموس باشد، برگزار و نتیجه کار خود را در این ستاد گزارش نمایند.
رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان شیراز با بیان اینکه افکار عمومی ‌و مردم منتظر نتیجه اقدامات صورت گرفته در تأمین کالاهای اساسی و کنترل قیمت‌ها هستند، خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان چند قیمت مختلف برای یک کالا در سطح شهر قابل قبول نیست و دستگاه‌های مرتبط می‌بایست در راستای مطالبات بحق مردم، بعد نظارتی خود را به نحوی که با افزایش بازرسی‌ها شاهد ساماندهی و انضباط بازار باشیم، افزایش دهند. وی با بیان اینکه در خصوص افزایش بازرسی‌ها مشکلی وجود ندارد، ابراز داشت: برخی دستگاه‌های اجرایی آمادگی خود را برای همکاری در بازرسی افتخاری بازار و همکاری با دستگاه‌های مرتبط اعلام کرده‌اند. فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به ابلاغ وزیر محترم کشور تأکید کرد: بحث ذخایر کالاهای اساسی و نظارت بر بازار با جدیت بیشتری از سوی این ستاد دنبال می‌شود و دستگاه‌های عضو ستاد نیز در این راستا می‌بایست برنامه‌ریزی‌هایی را در دستور کار خود داشته باشند. نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز با بیان این که دولت برای تأمین کالاها و واردات از طریق اختصاص ارز و تسهیل در واردات اقدامات خوبی انجام داده و دستگاه‌های مسئول نیز برای تنظیم بازار تدابیر مناسبی داشته‌اند، گفت: ولیکن در چرخه توزیع و نظارت بر بازار لازم است ضعف‌ها جبران شود.
وی با بیان اینکه مردم عزیز از تفاوت قیمت‌ها و افزایش بدون منطق آن ناراضی هستند، اشاره‌ای به بحث قیمت تره‌بار در شیراز و مقایسه آن با کلان‌شهر تهران داشته و اظهار نمود: چه توجیهی برای این تفاوت در شیراز و تهران وجود دارد؟!
وی به نبود اجرای نظام سورتینگ اشاره و گفت: در چرخه توزیع استفاده از روش‌های سنتی که نتیجه آن آشفتگی قیمت و تعیین آن بر اساس سلیقه افراد است، پذیرفتنی نیست.
فرماندار در ادامه با انتقاد از نحوه واگذاری تعرفه‌های سازمان میادین و مشاغل شهرداری افزود: لازم است شهرداری با ورود جدی به این موضوع تلاش نماید. مراکز توزیع و غرفه‌ها با تعیین شرایطی و با قیمت تمام شده واگذار گردد تا عرضه کنندگان مجبور به افزایش قیمت برای تأمین هزینه‌های خود نباشند.
گفتنی است در این جلسه فرماندار به موضوع آرد و نان و به ویژه بازرسی از نانوایی‌ها نیز پرداخت و اظهار داشت: وضعیت بازرسی نانوایی‌ها رضایت‌بخش نیست و لازم است اتحادیه با همکاری اتاق اصناف و صنعت و معدن در جهت ارتقای کیفیت نان و همچنین نظارت بر کارکرد نانوایی‌ها تلاش بیشتری نماید. همچنین سازمان تعزیرات حکومتی در همه موارد ورود و اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی