[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

فعالیت دستگاه‌های اجرایی پیوست زیست محیطی داشته باشد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: همه دستگاه‌های اجرایی استان مکلف‌اند برای انجام هر فعالیتی پیوست زیست محیطی تهیه کرده و بر این اساس به اجرایی کردن طرح‌هایی بپردازند که کمترین آسیب را متوجه محیط زیست می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در بازدید از اداره کل محیط زیست استان فارس با تأکید بر اینکه دستیابی به توسعه پایدار به عنوان  شعار امروز جهان، در گرو توجه به محیط زیست است، افزود: کشوری می‌تواند خود را توسعه یافته توصیف کند که فعالیت‌های خود را  بر اساس توان اکولوژیک سرزمینش سازمان‌دهی کند.
 وی با بیان اینکه منافع اقتصادی کوتاه مدت نباید سبب نادیده گرفتن آسیب‌های زیست محیطی در فعالیت‌های مختلف باشد، عنوان کرد: کشورهای توسعه یافته از گذشته تلاش کرده‌اند صنایع آلاینده خود را به فواصل طولانی منتقل کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه توجه به محیط زیست هم نیاز امروز ما است و هم طلب آیندگان از ماست که باید خود را مکلف به حفظ آن بدانیم، خاطرنشان کرد: تحقق این امر تنها در صورتی امکان‌پذیر است که همه فعالیت‌های عمرانی، اقتصادی و... دارای برنامه ریزی مشخص باشد.
استاندار فارس گفت: همه دستگاه‌های اجرایی استان مکلف‌اند برای انجام هر فعالیتی پیوست زیست محیطی تهیه کرده و بر این اساس به اجرایی کردن طرح‌هایی بپردازند که کمترین آسیب را متوجه محیط زیست می‌کند.
وی با بیان اینکه موضوع کاهش گازهای گلخانه‌ای امروز در سطوح بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته است، بر لزوم تلاش برای کاهش این گازها در کشور و استفاده از مشوق‌های بین‌المللی که برای این اقدام در نظر گرفته شده، تأکید کرد.
دکتر رحیمی از محیط زیست استان فارس خواست  موضوع احیای تالاب‌ها را با جدیت در دستور کار قرار دهند و افزود: موضوع احیای تالاب‌ها در سطح ملی مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار گرفته که امیدواریم با بهره‌گیری از این فرصت، شاهد احیای تالاب‌های استان باشیم.
استاندار فارس پایش محیط زیست شهری را موضوع مهم برشمرد و گفت: با پایش محیط زیست شهری و شناسایی منابع آلاینده می‌توان در رفع این منابع اقدامات مناسبی انجام داد.
وی ادامه داد: شهرداری‌ها ملکف به همکاری با محیط زیست در این زمینه هستند.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین بر لزوم انتقال صنایع و معادن آلاینده از شهرها تأکید کرد و گفت: تغییر مکان کارخانه‌هایی همچون کارخانه سیمان، کارخانه ریشمک و پشم شیشه در دستور کار قرار گرفته و در بازه زمانی مشخصی در آینده انجام خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی