[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

افزوده شدن ۳۳۷۰ تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از توسعه و ساخت هم‌زمان 19بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در استان فارس خبر داد و گفت: از این تعداد چهار بیمارستان  تخصصی و فوق تخصصی در شیراز به بهره‌برداری می رسد.
دکتر علی بهادر در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تشریح پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: هم اینک بیش از 240 طرح عمرانی در حوزه‌های درمانی، بهداشتی، پژوهشی و رفاهی در حال اجراست که مهم‌ترین آنها توسعه و ساخت هم‌زمان 19 بیمارستان  تخصصی و فوق تخصصی در استان فارس است.
 او با تأکید بر اینکه به منظور رفع کمبودهای موجود در تخت‌های بیمارستانی ساخت کلان بیمارستان Mega hospital) ) نمازی 2 با نام «محمد رسول الله(ص) » با ظرفیت یک هزار و 216 تخت خواب و بیمارستان هفتصد تخت خوابی صدیقه طاهره(س) که عملیات اجرایی  آن از 3 سال پیش شروع و پیگیری مسئولان دانشگاه به ادامه آن سرعت بخشیده است. دکتر بهادر با اشاره به اینکه ساخت کلان بیمارستان نمازی(2) با مصوبه هیئت دولت و شورای اقتصاد به عنوان یکی از طرح‌های مهم کشوری به شمار می‌رود، افزود: برای انجام این مهم در حال تأمین سرمایه‌‌گذار خارجی در قالب قرارداد EPCF هستیم.
این مقام مسئول به ساخت دو بیمارستان تخصصی اعصاب و روان و عمومی با مجموع 563 تخت در محل ورودی شهر صدرا اشاره کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده ساخت دو بیمارستان عمومی ۳۱۳ تخت خوابی خاتم و 250 تخت خوابی اعصاب و روان که مراحل طراحی و ساخت آن ابتدا به سازمان راه و شهرسازی واگذار شده بود، ولی با توجه به توقف روند اجرایی آن در این سال‌ها در نهایت به شرکت مادر تخصصی وزارت بهداشت واگذار و در اولویت ساخت قرار گرفت. او افزود: هم اکنون پروژه ساخت بیمارستان خاتم ۲۷ درصد و بیمارستان اعصاب و روان  63 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. دکتر بهادر با بیان اینکه در راستای گسترش عدالت در سلامت بیش از دو هزار تخت بیمارستانی طی 10 سال گذشته ایجاد شده است، افتتاح بیمارستان‌های شهید رجایی، آنکولوژی امیر، سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)، پیوند اعضای ابوعلی سینا و توسعه بیمارستان‌های مادر و کودک شوشتری، اعصاب و روان استاد محرری و ابن‌سینا به همراه توزیع بی‌سابقه بیش از دو هزار میلیارد ریال تجهیزات پزشکی در پنج سال گذشته در استان را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی و تلاش مسئولان دانشگاه دانست. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: برای فراهم‌سازی بستر درمان در شهرهای استان، هم اینک تعداد 15 بیمارستان و مرکز درمانی در شهرستان‌های مختلف استان به صورت هم‌زمان در حال ساخت هستند که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها نیز تعداد 891 تخت به ظرفیت تخت‌های استان فارس در بخش درمان افزوده می شود.
او اضافه کرد: این بیمارستان‌ها در شهرها و مناطقی شامل آباده طشک (توسعه از 10 به 32 تخت)، ارسنجان (64 تخت)، دژکرد اقلید (10 تخت)، خرم‌بید (توسعه از 10 به 32 تخت)، فورگ (10 تخت)، داراب (160 تخت)، مصیری(64 تخت)، فیروزآباد (افزایش51 تخت به ظرفیت موجود)، قیروکارزین (افزایش 32 تخت به ظرفیت موجود)، بالاده (10 تخت)، لامرد (124 تخت)، مرودشت (160 تخت)، سیدان (10 تخت)، گله‌دار (32 تخت) و نی‌ریز (120 تخت) در حال ساخت است.
دکتر بهادر یادآور شد: هم اکنون مطالعات لازم برای ساخت بیمارستان جایگزین بیمارستان شهید دکتر فقیهی در شهر شیراز، در دست اقدام است که در صورت مساعدت دستگاه‌های اجرایی استان و تأمین زمین مناسب، این پروژه نیز شروع خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی