[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

رهبری اموالی درخارج از کشور ندارند، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به طرح ادعای آمریکا برای تحریم اموال رهبری در خارج از کشور گفت: وقتی کسی عقلش را از دست بدهد از تصرف و تحریم اموال رهبر ایران در بانک‌های جهانی سخن می‌گوید؛ چرا که همه می‌دانند اموال رهبری جز یک حسینیه و یک خانه ساده نیست.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح دیروز در دیدار با مدیران ارشد نظام سلامت کشور با بیان اینکه مردم روز به روز مقاوم‌تر و با روحیه بیشتر حرکت می‌کنند، با تأکید بر اینکه در حال حاضر پنتاگون و سنتکام واقعاً سردرگم هستند، اظهار کرد: آنان در این سردرگمی ‌به اقداماتی غیرمعمول دست می‌زنند و به یاوه‌گویی‌هایی افتاده‌اند که در تاریخ نظیر نداشته است. مگر می‌شود رئیس حکومتی که ذره‌ای خرد و تدبیر داشته باشد، بیاید و بالاترین مقام سیاسی و نه تنها سیاسی، بلکه دینی، اجتماعی و معنوی نه تنها ایران بلکه عاشقان انقلاب، مسلمانان و شیعیان در سراسر دنیا را خطاب قرار دهد و بگوید که می‌خواهیم حساب‌های رهبری ایران را در بانک‌های جهانی مسدود کنیم؟
روحانی ادامه داد: رهبری ایران فقط متعلق به مردم ایران نیست. در لبنان، پاکستان، کویت و بسیاری از کشورها علاقه‌مند، عاشق و دوستدار دارد. حالا کسی که عقلش را از دست داده است می‌آید و می‌گوید می‌خواهیم اموال رهبری ایران را در بانک‌های جهانی تصرف کنیم و مسدود نماییم. در حالی که همه می‌دانند اموال رهبر ایران جز یک حسینیه و یک خانه ساده نیست.
وی ادامه داد: رهبر ما که مانند سایر رهبران کشورهای خارجی نیست تا در حساب‌های بانکی خود در خارج کشور پول‌ها داشته باشد که بیایید و آن را مسدود کنید. این نشان می‌دهد که دشمنان ما در یک شرایط و رفتار غیرعادی قرار گرفته‌اند و در این وضعیت اقدامات ما روحیه مردم را بالا خواهد برد.
رئیس جمهور کشورمان با اشاره به طرح ادعای مذاکره از سوی رئیس جمهور آمریکا با ایران در روزهای اخیر اظهار کرد: مگر اینها نمی‌گویند با هم مذاکره کنیم؟ چطور است که وقتی کسی حرف از مذاکره می‌زند هم‌زمان با آن دنبال تحریم وزیر خارجه ایران هم هست؟ پس شما دروغ می‌گویید. حداقل کاش کمی ‌صبر می‌کردید تا دنیا در سخن شما تردید و تصور کند شما راست می‌گویید؛ اما معلوم شد دروغ می‌گویید و دنبال مذاکره نیستید.
روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر دنبال مذاکره بودید، مذاکره می‌کردیم. همین آقای ظریف با وزیر خارجه همین آقای ترامپ مگر مذاکره نکرد؟ اما این شما بودید که خودتان امضای خودتان و پیمانتان را زیر پا گذاشتید و اعلام کردید اعتباری ندارید و به دنیا گفتید که به ما اعتماد نداشته باشید.
وی با بیان اینکه در تاریخ انقلاب اسلامی ‌ایران سابقه نداشته که وزرای خارجه ما و آمریکا ۱۷ شبانه روز با هم مذاکره کنند، افزود: ما که با هم مذاکره کردیم و به توافق رسیدیم اما چه کسی این مذاکرات را زیر پا گذاشت؟ این آمریکایی‌ها بودند که برجام را زیر پا گذاشتند و ایران را ملتی تروریست نامیدند.
رئیس جمهور با بیان ضرب المثل فارسی «صد بار بدی کردی، دیدی ثمرش را؛ نیکی چه بدی داشت که یک بار نکردی؟» خطاب به سران دولت ایالات متحده آمریکا اظهار کرد: شما طی ۴۰ سال آن همه علیه ایران کار کردید، یک بار هم کار خوب انجام دهید و نتیجه‌اش را ببینید. ملت ما از اردیبهشت سال گذشته در برابر فشارهای آمریکا به خوبی ایستادگی و مقاومت کردند. همچنین دولت نیز در ماه‌های اخیر اقدامات خوبی انجام داد.
روحانی با اشاره به اقدام جمهوری اسلامی ‌ایران در کاهش تعهدات خود در برجام خاطرنشان کرد: در مسئله برجام ما کاهش تعهدات را آغاز کردیم که با واکنش ناراحتی آمریکا مواجه شده است. این در حالی‌ست که آنها پیش از این برجام را توافقی خوب نمی‌دانستند.
رئیس جمهور کشورمان گفت: ما اقدامات خوبی را آغاز کردیم و این اقدامات با استقبال و یاری مردم، اقتصاددانان و کارآفرینان مواجه شده است. در همین راستا نیز علائمی ‌که از وضعیت اقتصادی کشور طی ماه‌های اخیر مشاهده کرده‌ایم برای ما خوب بوده است. در خرداد ماه نرخ تورم هشت دهم درصد بود. این در حالی‌ست که در اردیبهشت این رقم بالای یک درصد بود.
روحانی در پایان اظهار کرد: ان‌شاءالله با همکاری همه بخش‌ها در مصاف بزرگ تاریخی که قرار داریم ملت ایران پیروز نهایی خواهند بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی