[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

باغداران آموزش اطفای حریق می‌بینند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره حوزه استحفاظی باغات قصردشت شهرداری شیراز با اشاره به اینکه افزایش بارندگی‌ها منجر به رشد بی‌سابقه علف‌های هرز شده، گفت: رشد علف‌های هرز در محدوده باغات خطر آتش سوزی را افزایش داده، از این رو دوره‌های آموزش اطفای حریق برای باغداران کلیه محلات با همکاری سازمان آتش نشانی در حال برگزاری است.
جهان بین میرزایی ضمن توصیه به کلیه مالکان و باغداران مبنی بر علف‌زنی باغات و زمین‌های خود افزود: در راستای پیشگیری از آتش‌سوزی باغات قصردشت، پیامک‌های اطلاع‌رسانی و هشدار به مالکان ارسال و همکاری و هماهنگی لازم با یاوران شورای محلات برای ارائه توصیه‌های لازم به باغداران شده است.
وی خاطرنشان کرد: اداره حوزه استحفاظی باغات قصردشت با به کارگیری پیمانکار اقدام به علف زنی اراضی تحت تملک شهرداری و املاک خصوصی کرده است. همچنین این اداره به منظور جلوگیری از آتش‌سوزی در حال شخم زنی برخی زمین‌های فاقد درخت اما پوشیده شده از علف‌های هرز نیز است.
رئیس اداره حوزه استحفاظی باغات قصردشت شهرداری شیراز از کلیه نهادها، ارگان‌ها و مجموعه‌های موازی خواست تا در امحا و از بین بردن علف‌های هرز اقدامات لازم را در محور کارهای خود قرار دهند.
میرزایی با تأکید بر اینکه باغداران با رعایت توصیه‌های ایمنی و اقدامات پیش‌گیرانه از وقوع هر گونه آتش سوزی جلوگیری کنند، گفت: شهروندان هر گونه تخریب یا آتش سوزی در محدوده باغات را از طریق سامانه 137 یا از طریق شماره تماس 125 اطلاع دهند.
رئیس اداره حوزه استحفاظی باغات قصردشت شهرداری شیراز در انتها نوید داد: بارندگی‌های مناسب سال گذشته و امسال منجر به انتقال حجم عظیمی ‌از آب قنوات به باغات شده که موجب کاهش دوره آبیاری باغات می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی