[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

پروژه‌های اوراق مشارکتی شهرداری بررسی شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی‌ شهر شیراز گفت: در شصت و یکمین جلسه این کمیسیون، روند تکمیل پروژه‌های اوراق مشارکتی شهرداری، ارائه و بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، سینا بنی‌زمانی گفت: از ۸پروژه اوراق مشارکتی شهرداری، مقرر شد پروژه قدوسی به بخش خصوصی واگذار یا از طریق مشارکت با بخش خصوصی تکمیل شود.
وی، واگذاری بیشتر این امور به بخش خصوصی و پرهیز از تخصیص اعتبار به امور نامرتبط با مأموریت‌های شهرداری را دلایل این تصمیم‌گیری برشمرد.
بنی‌زمانی با بیان اینکه پروژه بازار هنر واگذار نخواهد شد و با ساز و کار بهره‌برداری تهیه ‌شده در معاونت مالی و اقتصادی مدیریت می‌شود، خاطرنشان کرد: این پروژه علاوه بر ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری، به ظرفیت قابل توجهی در حوزه‌ صنایع دستی و گردشگری در شیراز تبدیل می‌شود.
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی ‌شهر شیراز، ساماندهی برخی مشاغل مستقر در دروازه کازرون را کارکرد تعیین‌شده برای پروژه بازار پروتئین برشمرد و اظهار کرد: شهرداری در راستای اجرای این برنامه، فضای شهری مناسبی را در این‌ منطقه ایجاد خواهد کرد.
وی افزود: با توجه به پیشرفت فیزیکی مناسب سایر پروژه‌ها، تکمیل آن‌ها با تأمین مالی از بودجه شهرداری صورت خواهد گرفت. 
بنی‌زمانی با اشاره به رویکرد شورای پنجم مبنی بر عدم رقابت با بخش خصوصی افزود: از روش تأمین مالی اوراق مشارکت نباید در پروژه‌هایی که وظیفه شهرداری نیست استفاده شود، بلکه این پروژه‌ها می‌بایست با حضور و سرمایه بخش خصوصی ایجاد شوند.
وی تأکید کرد: اوراق مشارکت‌های منتشره در دوره‌ پنجم شورا تنها برای پروژه‌های زیرساختی بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی