[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

افتتاح اولین دپارتمان آموزش گوهرسنگ‌ها مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس، با حضور مهندس رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس، الحمدی معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و امور گردشگری فارس و اعضای کارگروه تخصصی صنعت گوهرسنگ‌های استانداری فارس با عضویت مدیران ستادی دستگاه‌های اجرایی استان در بخش‌های خصوصی و دولتی، اولین دپارتمان آموزش گوهرسنگ‌ها و طلا و جواهرسازی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران شیراز افتتاح گردید.
در این مراسم معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس ضمن ابراز خرسندی از افتتاح اولین دپارتمان آموزش گوهرسنگ‌ها و طلا و جواهرسازی در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس و در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران شیراز و نیز میزبانی نشست تخصصی صنعت گوهرسنگ‌های استانداری فارس در آن مرکز، افزود که بی تردید اینگونه گام‌های ارزنده می‌تواند دریچه‌های نوینی را بر روی اقتصاد استان بازنماید.
یداله رحمانی در این مراسم با بیان اینکه امروزه صنعت گوهرسنگ‌ها در دنیا از جایگاه اشتغال‌زایی و ارزآوری ویژه‌ای برخوردار شده است، افزود: می‌بایست با توجه به فرصت‌ها و پتانسیل‌های ارزنده‌ای که در فارس وجود دارد، این استان نیز سهم خود را از این بازار در سطح دنیا تعیین و تثبیت نماید. وی نقش کارگروه تخصصی صنعت گوهرسنگ‌های استانداری که با حضور صاحب نظران از سوی دستگاه‌های اجرایی بخش دولتی و خصوصی تشکیل می‌شود را زمینه‌ای برای رسیدن به این هدف دانست و انجام بررسی‌ها و مطالعات میدانی و ارائه نقطه نظرات راهبردی را از جمله دستور کارهای کارگروه برشمرد.
در ادامه این نشست مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس با ارائه گزارشی از روند برنامه ریزی، تجهیز و راه اندازی این مرکز گفت: این دپارتمان با توجه به مصوبات کارگروه تخصصی صنعت گوهرسنگ‌های استانداری و با همکاری معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، همکاری اعضای محترم کارگروه و استفاده از پتانسیل بخش خصوصی و دولتی آماده سازی و امروز افتتاح این دپارتمان با حضور همه اعضای کارگروه به عنوان یکی از گام‌های عملیاتی و اثرگذار در تربیت نیروی انسانی ماهر در این زمینه خواهد بود.
کوشکی در ادامه گفت در این راستا استانداردهای آموزشی لازم تدوین شده است که به کارآموزان مربوطه از این پس در رشته‌های موردنظر گواهینامه‌هایی با کد استاندارد بین المللی اعطا خواهد شد. او از دیگر برنامه‌های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس در راستای ترویج صنعت گوهرسنگ‌ها و یاری رسانی به فعالیت‌های این کارگروه را میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس برای برگزاری اولین دوره المپیاد آزاد کشوری گوهرسنگ‌ها در شیراز برشمرد و افزود که فرآیند ثبت نام این دوره از مسابقات کشوری از اوایل اسفند سال جاری آغاز و انشاءالله در اواسط اردیبهشت شاهد برگزاری این مسابقات در سطح ملی به میزبانی این اداره کل در شیراز خواهیم بود.
گفتنی است در این نشست اعضا به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و مقرر شد دستور کار جلسه آتی کارگروه مبتنی بر برنامه ریزی در راستای تبلور اهداف و پیشنهادات راهبردی اعضا در کارگروه باشد. در پایان نشست با حضور همه اعضای کارگروه و به دست مهندس رحمانی معاون استاندار فارس اولین دپارتمان آموزش گوهرسنگ‌ها در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس و در مرکز خواهران شیراز مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی