[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

دهیاران نیاز به امنیت شغلی دارند، روزنامه شیراز نوین

نماینده استان فارس و رئیس فراکسیون روستایی شورای عالی استان‌ها معتقد است عدم امنیت شغلی دهیاران، از موانع جدی بر سر راه توسعه روستاها است.
 به گزارش روابط عمومی ‌شورای اسلامی ‌فارس، علی قاسمی‌ در دیدار با استاندار فارس با اشاره به اهمیت کاهش موانع در مسیر توسعه‌ روستاهای پُرشمار این استان، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که مانع جهت‌گیری درست مدیریت و توسعه‌ روستاها می‌شود، عدم امنیت شغلی دهیاران است. دهیار یک روستا، نقش مدیر آن روستا را دارد و اگر به توسعه‌ روستاها اعتقاد داریم، باید فضا را برای مدیران روستاها هم مهیا کنیم.
وی که ریاست فراکسیون روستایی شورای عالی استان‌ها (کشور) را هم بر عهده دارد، گفت: ما در فراکسیون روستایی شورای عالی در حال تدوین طرحی برای استخدام و ایجاد ثبات شغلی دهیاران هستیم که از دولت و مجلس توقع داریم همکاری لازم را صورت دهند.
قاسمی‌، موازی‌کاری در روستاها را یکی دیگر از موانع توسعه روستاها دانست و اضافه کرد: در هشت ماهی که از تشکیل فراکسیون روستایی می‌گذرد، برای این موضوع جلساتی را برگزار کرده‌ایم که در آخرین مورد به انعقاد تفاهم‌نامه با رئیس بنیاد مسکن انقلاب کشور در خصوص جلوگیری از موازی‌کاری‌های این نهاد و دهیاران منجر شود.
 اما استاندار فارس نیز در این دیدار با اشاره به تلاش‌های دولت گفت: با وجود موانع مختلف ازجمله محدودیت‌های سیاسی، اقتصادی و همچنین بلایای طبیعی، در مجموع دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات بسیار خوبی در حوزه کشاورزی صورت داده است که باید مورد توجه قرار گیرد.
عنایت‌الله رحیمی ‌با اشاره به محدودیت‌های فروش نفت و به تبع آن کاهش درآمدهای دولت، تصریح کرد: نباید فراموش کنیم که امسال سال بسیار سختی پیش روی دولت است و نیاز است با درک شرایط دولت به کاهش مشکلات کمک کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی