[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

ضرورت برخورد فوری با دلالان گوشت قرمز، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: واسطه‌ها و دلالان در تمامی‌ حوزه‌ها حضور دارند. بخشی از نقدینگی کشور در اختیار این افراد است و هر روز در بخشی از بازار که خلأ در آن وجود دارد، ورود می‌کنند.
علی اکبری  عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ‌در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نقش دلالان در افزایش قیمت گوشت قرمز، گفت: واسطه‌ها و دلالان در تمامی ‌حوزه‌ها حضور دارند. بخشی از  نقدینگی کشور در اختیار این افراد است و هر روز در بخشی از بازار که خلأ در آن وجود دارد، ورود می‌کنند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ‌با اشاره به اینکه حضور دلالان در بازار، جامعه را با مشکل مواجه می‌کند، ادامه داد: مقابله با دلالان به عنوان عارضه اقتصاد کشور راه‌حل دارد. صنف مربوطه یکی از بخش‌هایی است که باید با حضور دلالان در بازار مقابله کند، زیرا بخشی از منافع آنها به این موضوع گره خورده است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی‌ با تأکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی به عنوان بخشی از سیستم اقتصادی کشور که توزیع کننده گوشت قرمز نیز است باید حضور واسطه‌ها در بازار را کنترل کند، عنوان کرد: باید میان دستگاه‌های نظارتی کشور نیز برای برخورد با واسطه‌ها و دلالان هماهنگی و همگرایی وجود داشته باشد.
وی افزود: موضوع حضور واسطه‌ها و دلالان در بازار گوشت قرمز از مدت‌ها قبل در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی‌ مورد توجه و بررسی قرار گرفته و نمایندگان بر این موضوع تأکید دارند که باید با استفاده از ابزارهای نظارتی و مشارکت مردم با آن برخورد شود.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ‌در پایان با تأکید بر اینکه افزایش قیمت نهاده‌ها و خدمات بر افزایش قیمت تمام شده محصولات کشاورزی و دامی‌ تأثیر مستقیم داشته است، خاطرنشان کرد: میزان گوشت قرمز در دام زنده ضریب تبدیل 45 درصدی دارد؛ به این معنا که دام زنده 50 کیلوگرمی‌دارای حدود 22 کیلوگرم گوشت است، باتوجه به این ضریب باید قیمت دام زنده تعیین شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی