[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

جاده‌های فارس تشنه خون‌اند، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس راه شمالی استان فارس گفت: در تصادف خودرو ۲۰۶ در محور شیراز-خرامه ۵۰ درصد راننده و ۵۰ درصد مسئول ایمنی بخش آن قسمت از مسیر مقصر شناخته شد.
سرهنگ عبدالهاشم دهقانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بی‌احتیاطی از طرف راننده خودرو پژو ۲۰۶ به علت عدم توجه به جلو توأم با تخطی از سرعت مطمئنه ۵۰ درصد علت بروز این حادثه بوده است. وی ادامه داد: بی مبالاتی و عدم رعایت نظامات دولتی از طرف مسئول ایمنی بخش آن قسمت از راه به علت ضعف علائم هشدار دهنده در نقطه هدف که تأخیر در رؤیت راننده را باعث شده نیز ۵۰درصد علت دیگر بروز این حادثه بوده است. رئیس پلیس راه شمالی استان فارس ادامه داد: بنابر تشخیص کارشناسان پلیس، علت این حادثه به صورت ۵۰ -۵۰ درصد بین هر دو طرف (راننده و مسئول ایمنی بخش آن قسمت از مسیر) تقسیم می‌شود. پخش کلیپی در شبکه‌های مجازی که ظاهراً توسط پدر دختر متوفی ضبط شده، در هشتم تیرماه ۹۸ منجر به ابراز احساسات افکار عمومی‌ شد و بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های مجازی و رسانه‌های مختلف داشت. انتشار گسترده این کلیپ وزیر راه و شهرسازی را نیز به واکنش واداشت و وی ضمن صدور دستور بررسی و پیگیری سریع موضوع، خواستار برخورد با متخلفان شد.
دستور استاندار فارس برای بررسی علت حادثه
عنایت الله رحیمی، ‌استاندار فارس نیز با صدور دستوری، معاون هماهنگی امور عمرانی خود و سایر دستگاه‌های متولی را موظف کرد ضمن بازدید از محل وقوع حادثه و بررسی دقیق، علت این حادثه دلخراش را مشخص کرده و در صورت قصور و کوتاهی هر مجموعه‌ای با خاطیان برخورد جدی شود. شهرستان خرامه مجاور بخش شرقی شهرستان شیراز است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی