[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

تمرکز بر اشتغال، روزنامه شیراز نوین

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: برنامه تولید اشتغال وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر ایجاد و تثبیت اشتغال از طریق حرکت کشاورزی رایج به کسب و کارهای کشاورزی، با تمرکز بر تأمین مالی زنجیره عرضه - ارزش به جای فعالیت‌های مستقل و جزیره‌ای ارائه گردیده است.
به گزارش روابط عمومی‌ سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، محمود کجوری افزود: در راستای تأمین منابع مورد نیاز برنامه تولید و اشتغال از  منابع ملی اعتباراتی به استان تخصیص یافته. ضمن این که در این خصوص و با استفاده از کمک‌های فنی و اعتباری استانی نیز منابعی برای تأمین یارانه تسهیلاتی در قالب این بند قانون بودجه تجهیز گردیده است. این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سهم بخش کشاورزی از یارانه ابلاغی امکان تأمین مبلغ 2145 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای طرح‌های باغبانی به میزان 925 میلیارد ریال و برای طرح‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی 1220 میلیارد ریال است که قرارداد عاملیت اعتبار استانی با رسته فعالیت باغبانی (با اولویت گلخانه) و در صنایع تبدیلی و تکمیلی با بانک کشاورزی منعقد شده است.
وی در ادامه اظهار داشت: نرخ سود تسهیلات بند الف تبصره 18 استانی بخش کشاورزی در رسته فعالیت‌های منتخب (همانند اعتبارات ملی) در رسته فعالیت باغبانی در مناطق محروم 7درصد و در مناطق برخوردار 9درصد است و در رسته فعالیت صنایع تبدیلی و تکمیلی در مناطق محروم 12درصد و در مناطق برخوردار 14 درصد است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی