[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

آغاز تابستان پرماجرا و بدون برنامه، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا امیرى در جلسه ستاد ساماندهى امور جوانان شهرستان شیراز، با بیان اهمیت این ستاد در اهداف دیده شده در غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان اظهار داشت: هدف از برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان، ایجاد تعامل بین همه دستگاه‌ها و ارگان‌های عضو این ستاد در مسائل مربوط به امور جوانان است.
وی ایام تابستان و کلاس‌های طرح غنی‌سازی اوقات فراغت را بهترین فرصت برای آموزش جوانان در حوزه‌های مهارتی، فرهنگی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: غنی سازی اوقات فراغت بستر شکوفایی جامعه را فراهم می‌کند و از اهمیت خاصی برخوردار است. رئیس ستاد ساماندهى امور جوانان شهرستان شیراز با بیان اینکه در بحث امور جوانان نیاز به طرح و برنامه‌هاى قابل اجرا از سوى دستگاه‌هاى متولى داریم و فرصتى براى نظریه پردازى در سطح کلان یا آزمون و خطا وجود ندارد، خاطرنشان کرد: حل مسائل و مشکلات جوانان دغدغه اصلی دولت است و اعتقاد داریم شکوفایی استعداد‌ها و استفاده بهینه از توانایی‌های جوانان باید در اهم امورات قرارگیرد.
امیرى در ادامه سخنان خود با اشاره به توانمندی افراد دارای معلولیت، خصوصاً جوانان معلول در حوزه‌هاى مختلف و کسب موفقیت‌هاى متعدد، تصریح کرد: انتظار داریم امکانات ویژه‌ای از سوی بهزیستی و اداره کل ورزش و جوانان در جهت ارتقاى وضع موجود این عزیزان مهیا شود. وى ضمن انتقاد از عدم حضور برخى اعضای ستاد در جلسات، اذعان داشت: در امور جوانان برنامه‌هاى بسیارى در نظر گرفته شده که به هیچ عنوان زمان فرصت‌سوزى در انجام آن‌ها وجود ندارد. از جمله این موارد، برنامه‌ریزى در راستاى ارزان‌سازى اوقات فراغت جوانان در چارچوب قانون است که می‌بایست در این خصوص مدیران دستگاه‌ها، خصوصاً دستگاه متولی، با تمام توان وارد صحنه شوند. نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز ضمن اشاره به اینکه فعالیت سیاسی در مراکز فرهنگی آفت بزرگی است، بیان داشت: رویکرد هر برنامه اى بایستی با هدف ارائه خدمت باشد و در هیچ شرایطى نباید جوانان را در برنامه‌های آموزشی، تفریحی و فرهنگی وارد جریانات سیاسی کنیم. طبیعی است که در غیر این صورت جوان از آن مراکز فاصله می‌گیرد. فرماندار شیراز ضمن تقدیر از اجراى مناسبتى برخى دستگاه‌ها ویژه جوانان، خواستار استمرار چنین برنامه‌هایى شد و افزود: از ۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده، بخشی از آن در اختیار ورزش و آموزش و پرورش و مابقی مربوط به ورزش و جوانان است. انتظار می‌رود سهم بیشتری، با توجه به اختیارات خود، برای اوقات فراغت جوانان تخصیص داده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی