[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

مدیرکل استاندارد فارس: فرآورده‌های لبنی و تخم‌مرغ باید در یخچال نگهداری شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس، با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و مصرف بالای فرآورده‌های لبنی، مصرف کنندگان عزیز باید در خصوص نحوه نگهداری و مصرف فرآورده‌های لبنی اطلاعات دقیقی داشته باشند.
مدیر کل استاندارد فارس با تأکید بر اینکه شیر و فرآورده‌های آن مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده لذا عرضه این محصولات علاوه بر داشتن علامت استاندارد با کد ده رقمی بایستی به شیوه صحیح حمل، نگهداری، عرضه و مصرف شود.
وی  افزود: عمده فروشان و مراکز عرضه موظف اند جهت حفظ کیفیت و سلامت محصولات لبنی دارای علامت استاندارد این محصولات را در شرایط دمایی مناسب و در یخچال با حداکثر دمای 4 درجه سانتیگراد نگهداری نمایند. بنابراین مصرف کنندگان این کالاها باید دقت نمایند در صورتی که این کالاها خارج از یخچال یا در دمای بیش از 4 درجه سانتیگراد نگهداری می شوند، از خرید آنها خودداری نمایند.
رهنما افزود: عمر محصولات لبنی محدود است و باید در یخچال‌های مناسب و دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود؛ زیرا شیر به دلیل داشتن ترکیباتی مانند قند، چربی، پروتئین و مواد معدنی مستعد برای رشد میکروب‌ها است. به گفته وی، مردم از خرید شیر فله ای خودداری و شیر پاستوریزه را حتماً در یخچال نگهداری نمایند و از خرید کره و خامه غیرپاستوریزه به هر شکل خودداری و شیر استریل یا فرادما را حتماً پس از بازکردن در یخچال نگهداری نمایند. وی افزود: از مصرف هرگونه بستنی با رنگ مصنوعی و همچنین هرگونه محصول لبنیات بدون علامت استاندارد و تاریخ تولید و انقضا خودداری نمایند.
رهنما همچنین تأکید نمود: کره پاستوریزه بسته بندی شده دارای علامت استاندارد تنها به مدت یک هفته در یخچال قابل نگهداری است و اگر قصد نگهداری برای مدت بیشتری را دارید، حتماً در فریزر نگهداری شود.
رهنما در پایان ضمن توصیه مردم به خرید کالای دارای علامت استاندارد و دقت در خرید محصولات لبنیات که در شرایط مناسب در مغازه‌ها نگهداری می‌شوند، از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه محصول غیراستاندارد مراتب را به شماره پیامکی 10001517 پیامک و از اصالت کالا مطمئن شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی