[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۴۷
  • دوره جدید

مدیرکل فنی و حرفه‌ای فارس: آزمون‌های مهارت فنی‌وحرفه‌ای پروژه‌محور می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای فارس از برگزاری آزمون‌های پروژه محور با رویکرد سنجش عملکرد و آزمون تکوینی خبر داد. به گزارش ایسنا منطقه فارس، حشمت کوشکی یکشنبه 9 تیر در جمع خبرنگاران هدف از این طرح را اجرای سیاست اعتباربخشی به گواهینامه‌های مهارتی این سازمان و تحقق برنامه‌های عملیاتی سال جاری، عنوان کرد. وی گفت: در این طرح آزمون‌های سنجش متقاضیان بخش آموزش، با مشارکت بخش خصوصی و به صورت تکوینی در طول مدت دوره آموزش و به صورت پروژه محور برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای فارس با اعلام تصویب آئین نامه سنجش عملکردی پروژه محور در شورای سیاست‌گذاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، بیان کرد: با اجرای این طرح نظام جامع آموزش فنی‌وحرفه‌ای به سمت صلاحیت حرفه‌ای سوق داده می‌شود و در راستای عملیاتی کردن این طرح از مربی، آزمونگر و پژوهشگر استفاده خواهد شد.
کوشکی خاطرنشان کرد: در این شیوه که برای مهارت آموزان در دوره‌های حضوری اجرا می‌شود، علاوه بر تلفیق دانش و مهارت، از طریق آزمون‌های عملی پروژه محور، نقش مربیان در ارزیابی کار آموزان برجسته‌تر خواهد کرد.
وی افزود: در این طرح که با نام سنجش عملکردی پروژه محور اجرا می‌شود، 25 درصد از نمره نهایی آزمون، با روش ارزشیابی تکوینی در طول دوره بر اساس سه شاخص دانش، مهارت عملی و نگرش و اخلاق حرفه‌ای کارآموز توسط مربی، تعیین می‎شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی