[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

طرح جامع محله‌های عمودی بزرگ‌ترین برنامه فرهنگ مشارکت شهروندی، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: هرچه مشارکت مردم در فرا گرفتن آموزش‌های فرهنگ شهروندی بیشتر باشد، اداره شهر برای مسئولان و مدیران شهری تسهیل می‌شود.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، ابراهیم گشتاسبی‌راد در آئین گشایش طرح محله‌های عمودی به عنوان نخستین طرح آموزش جامع فرهنگ شهروندی ویژه مجتمع‌های مسکونی آپارتمانی در مجتمع مسکونی یاس 2 در خیابان فضیلت، با اشاره به اینکه این ایده توسط رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی مطرح شد، اظهار کرد: ممکن است امکانات زیادی توسط شهرداری در شهر ایجاد و خدمات زیادی ارائه شود؛ اما اگر انسان‌هایی که نتوانند به درستی از این فضای شهری بهره‌برداری کنند را نداشته باشیم در طرح‌های خود شکست خواهیم خورد و ما نیازمند افراد و انسان‌هایی هستیم که در نگهداری و اداره شهر خود مشارکت کنند و محله‌ای که بیشترین مشارکت مردم را داشته باشد در آرامش بیشتری خواهد بود.
وی با بیان اینکه این طرح فروردین 98 آغاز شده است، عنوان کرد: روند آموزشی طرح 15 تیرماه آغاز و تا پایان آذر ماه طبق جدول زمان‌بندی شده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با تأکید بر اینکه ارزیابی دوره‌ای طرح هر دو ماه یک بار انجام می‌شود، بیان کرد: ارزیابی نهایی دی ماه 98 انجام می‌شود و مراسم اختتامیه و اعلام مجتمع‌های برتر نیز بهمن ماه 98 در ایام دهه فجر برگزار خواهد شد و ارائه خدمات ویژه توسط مجموعه شهرداری و نهادهای خدمات رسان به عنوان جوایز، پیش‌بینی شده است.
گشتاسبی‌راد تصریح کرد: سازمان‌ها و نهادهای مشارکت‌کننده در اجرای طرح محله‌های عمودی معاونت حمل و نقل و ترافیک، معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، سازمان مدیریت پسماند، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، شهرداری‌های مناطق 3، 4، 6 و 11، اداره مطالعات بحران، پلیس راهنمایی و رانندگی استان فارس، شرکت آب و فاضلاب شیراز، شرکت توزیع نیروی برق شیراز و نیز معاون خدمات شهری به عنوان رئیس کارگروه طرح محله‌های عمودی مشارکت دارند. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اظهار کرد: مجتمع پارسیان واقع در شهرداری منطقه 3 بلوار جهانگردی، مجتمع فرهنگیان واقع در شهرداری منطقه 4 بلوار پاسارگاد، خیابان پاییز، مجتمع گل‌ها واقع در شهرداری منطقه 6 بلوار میرزای شیرازی کوچه 11 و مجتمع یاس 2 واقع در شهرداری منطقه 11 بلوار فضیلت به عنوان پایلوت اجرای طرح تعیین شده‌اند.
لیلا دودمان، عضو شورای اسلامی ‌شهر شیراز نیز در این آئین با اشاره به اینکه دو روز گذشته نیز برای بررسی برخی مسائل شهری در این مجتمع حضور داشتم، گفت: بیش از 40 درصد از مردم کشور ما آپارتمان‌نشین هستند و مردم شیراز نیز این قاعده مستثنی نیستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی