[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

کاشکی برگرده، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - میثم محجوبی
در سال‌های اخیر، از سقوط‌های پیاپی تا نابودی باشگاه بزرگ و قدیمی ‌برق شیراز زیاد خوانده‌ایم و نوشته‌ایم. جایگاه واقعی برق در فوتبال کشور را به کرات گوشزد کرده‌ایم و درباره اهمال‌هایی که در افولش نقش داشته، بسیار شنیده‌ایم.
حال درست 10 سال از سقوط همیشگی برق از سطح اول فوتبال ایران می‌گذرد و دو سالی هم می‌شود که این تیم حتی در دسته‌های دو و سه کشور یا حتی در لیگ استانی هم فعالیتی ندارد! در طول این سال‌ها، هر از چند گاهی زمزمه‌هایی درباره احیای دوباره نارنجی شیراز به گوش می‌رسد و تمام آنها شایعاتی هستند که هیچ‌گاه رنگ واقعیت به خود نمی‌گیرند. پیشکسوتان و هواداران پیر و جوان برق هم گه‌گاه خود را به آب و آتش زده تا گامی برای بازگرداندن تیم محبوبشان به جایگاه واقعی خود بردارند، اما وقتی می‌بینند اراده قابل اعتنایی وجود ندارد، خیلی زود ناامید می‌شوند.
واقعیت این است که برای احیای این بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین برند ورزشی استان فارس، به اندازه کافی دیر شده و از همین امروز باید آستین‌ها را برای پیگیری وضعیت این باشگاه بزرگ و یافتن چگونگی رفع مشکلات برای بازگرداندن آن به صحنه فوتبال کشور بالا زد. بازگشت برق اگر طبق اصول و با حمایت همه‌جانبه مردم و مسئولان صورت پذیرد، به نفع همه خواهد بود. احیای نارنجی محبوب شیراز، هم از لحاظ روانی و اجتماعی تأثیر بسیار مثبتی دارد و می‌تواند شادی و نشاطی وصف‌ناپذیری را به علاقه‌مندان فوتبال و ورزش این شهر برگرداند و هم سود زیادی به اقتصاد و ورزش شیراز برساند.
چندی پیش شایعاتی در خصوص همکاری باشگاه برق با شهرداری برای تیم‌داری در یکی از سطوح بالای مسابقات کشوری مطرح شده بود که خیلی زود تکذیب شد؛ اما چیزی که مسلم است، برای رقم زدن بازگشتی بزرگ برای این باشگاه بزرگ، نه تنها ورود شهردار محترم شهر و مجموعه تحت هدایت وی لازم و ضروری به نظر می‌رسد، بلکه سایر مقام‌های مسئول ورزشی و غیرورزشی و ارگان‌های تحت امر آنها باید گوشه‌ای از کار را بگیرند. مهم‌ترین اصل در این همکاری همه‌جانبه، دوری از منفعت‌طلبی‌ها و خصومت‌های شخصی خواهد بود. پاگرفتن دوباره برق شیراز تنها زمانی عملی می‌شود که همه اجزای حقیقی و حقوقی شهر به نیت انجام وظیفه‌ای شهروندی وارد گود شوند و توقع بهره‌برداری انحصاری از این مسئله را نداشته باشند.
مسئله‌ای که به آن اشاره شد، آن قدر اهمیت دارد که توقع داشته باشیم بالاترین مقام‌های شهر و استان گام اول را برای آن بردارند. گام اول که مهم‌ترین گام محسوب می‌شود، می‌تواند دستور مستقیم و روشن امام جمعه محترم، نمایندگان محترم مجلس یا مدیرکل محترم اداره ورزش و جوانان استان فارس برای آغاز پیگیری مسائل و مشکلات قرار گرفته بر سر احیای باشگاه فرهنگی ورزشی برق شیراز باشد. 
مطلب بالا مقدمه‌ای بود برای پیگیری مداوم معضل بزرگ ورزش استان و تلاش برای باز کردن گره کور قدیمی‌ترین باشگاه فوتبال کشور. در روزهای آینده بیشتر در این باره خواهیم گفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی