[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۸
  • دوره جدید

از برخوردهای دوگانه با ورزشکاران گله‌مندیم، روزنامه شیراز نوین

مختار نورافشان، رئیس هیئت ورزشی جانبازان و معلولان استان فارس که یکی از ورزشکاران پرمدال کشور با سابقه 5دوره حضور در مسابقات پارالمپیک و دارای 7مدال پارالمپیکی است، در گفتگو با خبرنگار شیرازه از عدم توجه کافی به جانبازان و معلولان گلایه و اظهار کرد: حداقل بخشی از شهروندان معلول هستند؛ اما فضای شهری برای آنان مناسب‌سازی نشده و نیاز است که امکانات رفاهی و ورزشی بیشتری برای آنان در نظر گرفته شود. به گزارش شیرازه، وی ورزش کردن را برای معلولان حیاتی دانست و افزود: اکنون هیئت ورزشی جانبازان و معلولان استان فارس در 32 رشته فعالیت دارد؛ اما بیرون آمدن معلولان از خانه تا رسیدن آنان به سالن‌های ورزشی نیاز به صرف هزینه زیادی دارد که باید در راستای مناسب‌سازی امکانات شهری برای رفت و آمد معلولان شورای شهر شیراز بودجه‌هایی را مصوب و اجرایی کند.
نورافشان با انتقاد از تبعیض‌هایی که در مواجهه مسئولان با مدال‌آوران مسابقات المپیکی و پارالمپیکی وجود دارد، گفت: این تبعیض‌ها همیشه وجود داشته و من و بسیاری از قهرمانان پارالمپیکی از این برخورد دوگانه با مدال‌آوران گلایه‌مند بوده‌ایم. پس از تأکید حضرت آقا برای عدم تبعیض بین مدال‌آوران و تصویب مجلس و هیئت دولت برای اعطای پاداش یکسان به قهرمانان مسابقات المپیکی و پارالمپیکی، امیدواریم برای نسل جوان این مصوبات اجرایی شود.
وی در پاسخ به سوالی درخصوص علت پناهندگی سامان بلاغی، عضو شیرازی تیم ملی بسکتبال با ویلچر گفت: سامان سابقه 15سال حضور در تیم ملی را داشت و پسر باشخصیت، آرام و نجیبی بود که همه ما از این تصمیم او غافلگیر شدیم؛ چراکه اگر می‌ماند و جوایز قهرمانی را کسب می‌کرد راحت‌تر می‌توانست به هر کشوری که می‌خواست برود. حتی مادر وی روزهای اول مدعی هیئت و فدراسیون شد و خیلی از اینکه سامان برنگشته ناراحت بود.
نورافشان ادامه داد: گرچه سامان با کسی راجع به علت این اقدام خود سخنی نگفته؛ اما تبعیض‌ها و برخوردهای دوگانه با قهرمانان مسابقات المپیکی و پارالمپیکی در تصمیم وی بی‌تأثیر نبوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی