[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

مجوز اقامت پنج ساله به سرمایه‌گذاران خارجی در ایران، روزنامه شیراز نوین

‌سخنگوی دولت گفت: هیئت وزیران موافقت کرد برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی به سرمایه‌گذارانی که قصد دارند در کشور معادل ۲۵۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری کنند اجازه اقامت در ایران را بدهد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، علی ربیعی پس از پایان جلسه هیئت وزیران با اشاره به اینکه بعد از بررسی اخبار مهم در کشور امروز تعدادی مصوبه داشتیم، به دو مصوبه مهم دولت اشاره کرد و گفت: امروز هیئت وزیران برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در ایران تسهیلاتی را مشخص کردیم که فرایند سرمایه‌گذاری ساده تر باشد و با اعلام وزارت اقتصاد و وزارت کشور، به خارجی‌هایی که معادل ۲۵۰ هزار یورو سرمایه گذاری می‌کنند داده شود.
ربیعی افزود: این سرمایه گذاری‌ها می‌تواند در قالب سپرده‌گذاری در بانک، اوراق مشارکت در بخش تولید و مسکن و این چارچوب‌ها صورت بگیرد.
سخنگوی دولت ادامه داد: در شرایط فعلی بر سهولت جذب سرمایه گذاری خارجی نیز در این جلسه تأکید شد که مجوزهای لازم به سرمایه گذاران در چند روز داده شود.
ربیعی درباره مصوبه مهم دیگر هیئت وزیران نیز ادامه داد: هم اکنون ۱۲۰ زندان در شهرها و به خصوص کلان شهر‌ها وجود دارد و تصمیم گرفتیم این مکان‌ها را به مراکز تفریحی به منظور اضافه شدن به فضای شهری تبدیل کنیم.
ربیعی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۰ زندان مقرر شد با تصمیم هیئت وزیران که در کلان شهر‌ها وجود دارد به خارج شهر با توجه به زیرساخت‌های سلامت و روان انتقال داده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی