[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

در صورت اقدام مناسب اروپا کاهش تعهدات برجامی ‌ایران برگشت‌پذیر است، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به انتشار خبر عبور ایران از مرز غنی سازی 300 کیلوگرمی ‌اورانیوم تأکید کرد که جزئیات این مسئله را سازمان انرژی اتمی ‌بهتر می‌تواند توضیح دهد و او از این امر اطلاع ندارد.
به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی در حاشیه مراسم ختم مرتضی صفاری نطنزی، نماینده فقید نطنز و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین خاطرنشان کرد: پیام ما درباره اینستکس به اروپایی‌ها منتقل شده و امیدواریم گام‌های مهم و عملیاتی تری را از سوی آنها شاهد باشیم. سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه رایزنی‌ها با اروپایی‌ها درباره اینستکس ادامه دارد و پیام ایران به طرف اروپایی منتقل شده است، گفت: ما به اروپایی‌ها اعلام کردیم که اگر گام‌های عملی تر، ملموس‌تر و کامل‌تر بردارند اقدامات کاهش تعهدات ایران قابل بازگشت است، وگرنه ادامه خواهیم داد. سید عباس موسوی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اینستکس توانسته خواسته‌های ایران را برآورده کند هم گفت: اینطور که می‌بینید و خبرها منتشر شده، این خواسته جمهوری اسلامی ‌ایران و مطالبه ملت ایران نبوده. رایزنی‌ها ادامه دارد و پیام ما به طرف‌های اروپایی منتقل شده است. وی ادامه داد: البته چند روزی یعنی هفت، هشت، د۹ه روز وقت است. امیدواریم بتوانند گام‌های مهم و عملیاتی‌تر نسبت به اجرایی کردن موضوع بردارند.
موسوی در پاسخ به این پرسش که اگر این گام‌ها برداشته نشود چه اتفاقی می‌افتد، گفت: اگر برندارند قطعاً جمهوری اسلامی ‌ایران گام دوم را بر خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی