[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

ادبیات جدید ترامپ برای انحراف افکار عمومی ‌است، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی‌ می‌گوید: آمریکا می‌خواهد در جامعه بین‌المللی القا کند که همیشه درخواست کننده برای تعامل با ایران بوده اند و این جمهوری اسلامی ‌است که نمی‌خواهد تعامل کند.
مسعود گودرزی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به اظهارات ضدونقیض ترامپ و سران کشورهای غربی درباره کشورمان گفت: ترامپ و دیگر سران غربی در فضای افکار عمومی‌ می‌خواهند القا کنند که این آمریکا نیست که حمله می‌کند؛ بلکه جمهوری اسلامی ‌ایران است که نمی‌خواهد مذاکره کند.
وی افزود: به طور مثال ترامپ به تازگی گفته است که جمهوری اسلامی ‌خودش به مذاکره با آمریکا تمایل دارد یا مثلاً می‌گویند ما بدون پیش‌شرط مذاکره می‌کنیم؛ ما آماده ایم که با جمهوری اسلامی ‌ایران در خصوص همه موضوعات مذاکره کنیم، ما تشکر می‌کنیم.
نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی ‌با اشاره به تشکر ترامپ از جمهوری اسلامی ‌برای نزدن هواپیمای مسافربری آمریکا ادامه داد: آمریکایی‌ها با این ادبیات در فضای افکار عمومی ‌می‌خواهند تداعی این موضوع را بکنند که این آمریکا نیست که زیر میز مذاکره می‌زند و بر طبل تحریم می‌کوبد، بلکه جمهوری اسلامی ‌است که نمی‌خواهد مذاکره کند.
گودرزی در ادامه تأکید کرد: آمریکا می‌خواهد در جامعه بین‌المللی القا کند که همیشه درخواست کننده و همراه  برای تعامل با ایران بوده‌اند و جمهوری اسلامی‌ایران خودش نمی‌خواهد که تعامل کند و خودش یک برنامه دارد.
این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: ادبیات جدید ترامپ در قالب چارچوب تبلیغاتی که آمریکا در آن قرار دارد و در این مسیر حرکت می‌کند، تعریف شده و این هم بخشی از آن برنامه‌ریزی است.
وی با اشاره به تبلیغات درون حزبی آمریکا، ادامه داد: تبلیغات انتخاباتی درون حزبی در آمریکا شروع شده و این نشان دهنده این است که می‌خواهد از یک طرف به جامعه بین الملل و به ما القا ‌کند که ما همراه هستیم و از آن طرف در خصوص بهره برداری داخلی، به مجامع داخلی می‌گوید که احتمالاً اقداماتی انجام داده‌ایم که ایران هواپیمای سرنشین دار ما را نزده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ‌با اشاره به سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی توسط جمهوری اسلامی، مطرح کرد: واقعیت موضوع این است که جمهوری اسلامی ‌ایران مانند آمریکا نیست که هواپیمای سرنشین دار را بزند. رادار نشان می‌دهد که هواپیما مسافربری است. قطعاً به آن حمله نمی‌کنیم. اما در بحث پهپاد این اقدام نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ‌ایران بود. پهپاد فوق پیشرفته ای هم بود که از آن در دنیا کم داریم و جمهوری اسلامی ‌اقتدار خود را به نمایش گذاشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی