[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

گرانی توجیهی برای تغییر کاربری اراضی عضو کمیسیون کشاورزی:‌، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم سپیدان در مجلس دهم با بیان اینکه توقف تغییر کاربری و دخالت در حریم رودخانه‌های پایتخت الزامی ‌است، گفت: طوفان فاجعه باری با گسترش ساخت و ساز غیرقانونی در زمان وقوع زلزله به سادگی در راه است.
سید علاءالدین خادم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تغییر کاربری‌های گسترده  در حریم رودخانه‌ها در کشور، گفت: تغییر کاربری‌های گسترده در حریم رودخانه‌ها را نمی‌توان انکار کرد؛ اما پس از سیل اخیر، سخت‌گیری به جلوگیری از تغییر کاربری‌ها در کشور به نوعی وسعت گرفته است.
نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی ‌با بیان اینکه وزارتخانه‌های کشاورزی، راه و شهرسازی و کشور می‌بایست به طریق یکپارچه با تغییرکاربری‌های گسترده مبارزه کنند، تصریح کرد: تعریف منطقی و همسو با اجرایی قانون در تغییر کاربری‌ها مدنظر قرار بگیرد.
وی ادامه داد: برخورد قانونی با ساخت و سازهای غیرمجاز به ویژه در مسیر رودخانه‌ها در اولویت قرار بگیرد و نباید اجازه داد ساخت و سازهای غیرمجاز بیش از وضعیت موجود پیشروی داشته باشد. خادم افزود: طوفان فاجعه با گسترش ساخت و ساز در حریم رودخانه در زمان وقوع  سیل و زلزله خروشان می‌شود و این در حالی است که ساخت و سازهای غیرمجاز در زمان سیل فاجعه‌آورتر می‌شود. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نباید اجازه داد برای گرانی زمین، به ویژه در پایتخت، تجاوز به حریم رودخانه به هر بهانه‌ای  به وقوع بپیوندد، یادآور شد: تغییر کاربری‌های غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها تنها به مالکان آسیب نمی‌رساند، بلکه هزینه مستقیم به بیت المال نیز وارد می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی