[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۹
  • دوره جدید

بی‌نیازی از واردات گوشت، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتحادیه دامداران ایران گفت: تنها ۱۰ درصد از گوشت مورد نیاز کشور وارد می‌شود و ۹۰ درصد آن تولید داخل است که با اجرای طرح هویت‌گذاری، می‌توانیم این ۱۰ درصد را نیز جبران کنیم.
به گزارش خبرنگار مهر، سعید سلطانی پیش از ظهر دوشنبه در همایش هویت‌گذاری دام با اشاره به شروع بحث هویت گذاری در کشور بیان کرد: بحث هویت گذاری دام‌ها از سال ۶۶ شروع شده است.
وی با اشاره به پیشتاز بودن استان فارس در موضوع پرورش دام گفت: استان فارس همواره در زمینه پرورش گاو و گوسفند در کشور پیشرو بوده و تأمین کننده بخش زیادی از نیازهای کشور است.
مدیرعامل اتحادیه دامداران ایران ادامه داد: در سال ۶۴ برای اولین بار اصلاح نژاد دام در استان فارس انجام شد و به مرور زمان به سراسر کشور انتقال یافت. مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران در خصوص قاچاق دام تصریح کرد: مسئولان باید با قاچاقچیان دام برخورد کنند و اگر از قبل پلاک‌گذاری را انجام داده بودیم، خیلی از مشکلات ما برطرف می‌شد.
سلطانی افزود: با هویت گذاری می‌توانیم هم خونی دام را تشخیص و نیاز کمبود گوشت را بر طرف کنیم.
وی تأکید کرد: طی برنامه ریزی انجام شده، تمامی ‌دام‌ها باید به مدت شش تا یک سال هویت گذاری شوند.
مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور با اشاره به کشتارگاه‌های سنتی در استان فارس یادآور شد: در استان فارس بالغ بر ۳۲۰ کشتارگاه سنتی بر اساس آمار سازمان دام‌پزشکی وجود دارد.
سلطانی در خصوص میزان واردات گوشت به کشور تأکید کرد: میزان واردات گوشت به کشور ۱۰ درصد است و ۹۰ درصد گوشت‌ها در کشور تولید می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی