[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

اهمال در نظارت‌های مهندسی پذیرفتنی نیست، روزنامه شیراز نوین

مهندس مسعود صف شکن، مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز در حاشیه بازدید کارشناسان بنیاد مسکن دفتر مرکزی از دفاتر فنی این شهرستان، بیان داشت: رعایت آموزه‌های فنی در طرح‌های عمرانی کارنامه درخشانی برای بنیاد رقم زده است.
به گزارش روابط عمومی ‌بنیاد مسکن فارس، مهندس صف‌شکن در جلسه‌ای با حضور مهندس الوند، کارشناس دفتر مرکزی بنیاد و مهندس شاکرنیا کارشناس اداره مسکن و شهرسازی و همچنین مهندس تحقیق،  کارشناس اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌ فارس، مسائل و مشکلات دفاتر فنی و نظارت بر ساخت و ساز منازل روستایی را بررسی کرد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز با تأکید بر اینکه نحوه انجام کار دفاتر فنی روستایی پایش می‌شود، گفت: هیچ نوع اهمال در نظارت‌های مهندسی پذیرفته نیست و دقت نظر و جدید در نظارت‌ها در همه طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن تاکنون بیانگر این موضوع است که هیچ خللی بر این طرح‌ها وارد نیست و بنیاد در این مقوله کارنامه درخشانی دارد.
وی در حاشیه بازدید از دفاتر فنی شهرستان شیراز تأکید کرد: اهمال و کوتاهی در نظارت، موضوعی است که با جان و مال مردم سروکار دارد. هرچه دقت نظر و نظارت‌های عالیه در طرح‌های فنی بیشتر باشد، با جدیت و قاطعیت بیشتری می‌توان از استحکام بنا و دوام و قوام آن صحبت کرد و دفاع نمود. مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز همچنین با ارائه گزارشی از فعالیت‌های توسعه روستایی در شهرستان شیراز اضافه کرد: اعطای تسهیلات مقاوم‌سازی در بسیاری از مناطق روستایی تحول اساسی در این مناطق ایجاد کرده است. از سال 87 تاکنون 9 هزار و 787 فقره تسهیلات مقاوم‌سازی از طریق بانک‌ها به متقاضیان در این شهرستان پرداخت شده است.
صف شکن همچنین با تأکید بر نظارت قطعی و رعایت آموزه‌های مهندسی بر ساخت و سازها گفت: نظارت بر ساخت 9 هزار و 655 واحد مسکونی ساخته شده در مناطق روستایی شهرستان شیراز، از کارکرد‌های قابل توجه در این حوزه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی