[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب: گردشگری عامل درآمدزایی و ماندگاری روستاییان است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌بنیاد مسکن استان فارس، محمد‌هادی میزان مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب اخیراً در نشستی با حضور آزما، کارشناس بنیاد مسکن فارس و دهیاران روستاهای هدف گردشگری لایزنگان و نوایگان، رویکردهای توسعه گردشگری روستایی در این مناطق را بررسی کردند.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب با بیان اینکه توسعه گردشگری روستایی از رویکردهای قابل اعتنا برای تأمین درآمد بیشتر در روستاها و ایجاد انگیزه برای ماندگاری روستاییان است، گفت: روستای هدف گردشگری لایزنگان از توابع بخش رستاق و روستای هدف گردشگری نوایگان از توابع بخش جنت، دو روستای دارای قابلیت‌های ویژه در توسعه گردشگری روستایی است که باید از همه ظرفیت‌های موجود برای توسعه گردشگری در این مناطق بهره جست.
مهندس میزان تأکید کرد: روستاهای ما از فرهنگ‌ها، آداب و رسوم، جشن‌ها و پیشینه تاریخی غنی و خاصی برخورداراند. این فرهنگ‌ها و آداب و سنن می‌توانند جاذبه‌های خاص و قدرتمندی هم برای توسعه گردشگری داخلی و هم برای جذب گردشگران خارجی محسوب شوند.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب بر برشمردن قابلیت‌های گردشگری در روستاهای نوایگان و لایزنگان اضافه کرد: گردشگری روستایی مترادف با تجربه زندگی محلی است. این تجربه شامل موارد بسیار متنوعی از جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و فعالیت‌هایی می‌شود که در منطقه روستایی و کشاورزی خاص وجود دارند.
وی اضافه کرد: فعالیت‌هایی مانند گردشگری کشاورزی، کوهنوردی، سوارکاری و اقامت در خانه‌های محلی است. به طور کلی محور این نوع گردشگری، درک زیبایی‌ها و جاذبه‌های طبیعت و فرهنگ مردم آن منطقه است و بسته به جغرافیای منطقه، فعالیت‌های متفاوتی می‌تواند در آن صورت پذیرد.
روستاهای لایزنگان و نوایگان به ترتیب در فاصله ۶۸ کیلومتری جنوب شرقی  و در ۴۸ کیلومتری داراب واقع شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی