[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

فرماندار شهرستان شیراز: مهارآسیب‌های اجتماعی اقدام مشترک می‌خواهد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی‌ فرمانداری شهرستان شیراز، جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان شیراز به ریاست فرماندار شهرستان شیراز و با حضور تعدادی از مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی حمایتی و فرهنگی در محل دفتر فرماندار برگزار شد.
محمدرضا امیرى در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان شیراز که با رویکرد ساماندهی آسیب‌های اجتماعی برگزار شد، با بیان اینکه یکی از ناهنجاری‌های امروز جامعه که اضطرابی پنهان را به وجود آورده آسیب‌های اجتماعی است، اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی اولویت بندی و با جدیت پیگیری می‌شود.
نماینده عالى دولت در شهرستان شیراز در ادامه سخنان خود با اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر، ادامه داد: مباحث اجتماعی، فرهنگی و پیشگیرى از آسیب‌هاى اجتماعى، مباحث مهم و اثرگذارى است که مى‌تواند بسیارى از حوزه‌های دیگر را هم تحت تأثیر قرار دهد که حرکت در این مسیر پیچیدگی و ظرافت‌های خودش را دارد.
امیرى با بیان اهمیت پیشگیرى از آسیب‌هاى اجتماعى، خاطرنشان کرد: ترسیم نقشه راه جهت کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی دولتی، سازمان‌های مردم‌نهاد و بخش غیردولتی با رویکرد هم‌افزایی و جلوگیری از موازی کاری و جزیره ای عمل کردن در این زمینه در دستور کار این جلسه قرار دارد.
وی با اشاره به حساسیت‌های کار در این حوزه از متخصصان برای تلاش در این زمینه دعوت نموده و اظهار داشت: با توجه به مسائل خاصی که در حوزه آسیب‌های اجتماعی شهرستان شیراز وجود دارد ضرورت یک اقدام مشترک، با پرهیز از موازى‌کارى با تعاملات بین دستگاهى نیاز است.
فرماندار شیراز تصریح کرد: کم‌کاری در این حوزه مهم و پیشگیرى از آسیب‌هاى اجتماعى تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست و هر دستگاه نسبت به سهم خود باید در قبال آن پاسخگو باشد.
امیرى وظایف کارگروه‌هاى زیر مجموعه جلسه با تشکیل جلسات مستمر با دستور کارهاى مشخص را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: طرح‌هایی که در کارگروه تخصصی حوزه آسیب‌های اجتماعی اولویت دارد، بایستی در همان کارگروه تدوین و پیگیری و در سریع‌ترین زمان ممکن به دبیرخانه جهت سیر مراحل نهایى و عملیاتى شدن در سطح شهرستان ارسال شود.
وی با اشاره به افزایش برخى نزاع‌ها ناشى از توهین و پرخاشگرى اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که ریشه فرهنگی دارد، پرخاشگری و توهین است که در مرکزهای آموزشی فرهنگی و اجتماعی نیاز به آموزش در جهت پیشگیری و تغییر رفتارها است.
امیرى در پایان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌هاى صورت گرفته در حوزه پیشگیرى از آسیب‌هاى اجتماعى در سطح شهرستان شیراز، آن را کافى ندانست و خواستار برنامه محورى و جدیت بیشتر دستگاه‌هاى فرهنگى و مرتبط در این خصوص گردید.
گفتنی است در این جلسه گزارش آسیب‌های اجتماعی توسط دبیران کارگروها ارائه و طرح‌های پیشنهادی دانشگاه شیراز بررسی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی