[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

راهکارهای از بین بردن آلودگی دریاچه فروزان بررسی شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی ‌شهر شیراز گفت: راهکارهای از بین‌بردن آلودگی آب دریاچه فروزان بررسی شد. به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی‌ شهر شیراز، دکتر قاسم مقیمی گفت: پس از بازدید از دریاچه فروزان، با پیگیری معاونت خدمات شهری، کارگروه‌هایی در مجموعه‌ شهرداری به منظور بررسی آلودگی این دریاچه تشکیل شد. وی با بیان اینکه مجموعه آتش‌نشانی عمق دریاچه را ۵ متر گزارش کردند، افزود: به منظور رفع آلودگی آب دریاچه شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به ارائه طرح کردند. مقیمی ‌خاطرنشان کرد: در این طرح، سیستمی‌ معرفی شده است که آب را از عمیق‌ترین بخش دریاچه پمپاژ و با استفاده از دو فیلتر، آب را از ناخالصی‌ها تصفیه می‌کند و سپس با ایجاد آب‌نما منظر زیبایی به دریاچه می‌بخشد.
وی ادامه داد: این طرح می‌تواند علاوه بر گندزدایی و شفافیت آب، سلامت آبزیان موجود در دریاچه را نیز حفظ می‌کند. عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی ‌شهر شیراز با تأکید بر لایروبی دریاچه فروزان افزود: با وجود اتصال واحدهای مسکونی اطراف دریاچه به شبکه فاضلاب شهری اما در بررسی‌های صورت گرفته آلودگی فاضلاب انسانی در آب موجود است و نمی‌توان از این آب برای آبیاری فضای سبز نیز استفاده کرد.
دکتر مقیمی ‌با بیان اینکه به طور مستمر پیگیر رفع این مشکل هستیم، افزود: مقرر شد کارگروهی متشکل از نماینده‌های اداره محیط زیست، آبفا، دانشگاه علوم پزشکی، دانشکده کشاورزی، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، معاونت فنی و عمرانی و شهرداری منطقه ۴ به بررسی این موضوع پرداخته و نتیجه حاصله را به کمیسیون ارائه دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی