[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

بیایید، ببینید و علاقه‌مند شوید، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: مسابقات جایزه بزرگ تنیس ایران با نام جام بیمارستان اردیبهشت، از امروز در شیراز آغاز می‌شود. مراسم قرعه‌کشی رقابت‌ها دیشب برگزار شد. 
دکتر سید کاظم چابک، رئیس هیئت تنیس استان فارس به عنوان متولی اصلی برگزاری رقابت‌ها در این باره گفت: امسال برای اولین بار است که توانسته‌ایم مسابقات جایزه بزرگ تنیس ایران را در شیراز برگزار کنیم. این رقابت‌ها بالاترین سطح تنیس در ایران از لحاظ جوایز محسوب می‌شود. در مجموع 32 میلیون تومان جایزه برای 16 شرکت کننده برتر رقابت‌ها در نظر گرفته شده است. این امر مرهون تلاش‌ها و مساعدت سهام‌داران و هیئت مدیره محترم بیمارستان اردیبهشت شیراز است و من از ایشان کمال تشکر را دارم که شرایط این کار بزرگ را در استان فارس فراهم کردند.
وی افزود: این مسابقات با حضور 118 نفر از بازیکنان مطرح کشور برگزار می‌شود و تقریباً همه بزرگان تنیس به شیراز آمده‌اند. امیدواریم این اتفاق بزرگ انعکاس خوبی در شهر شیراز و استان فارس داشته باشد و تبلیغ خوبی باشد برای توجه و علاقه‌مندی بیشتر مردم به این رشته مفرح. من از همشهری‌های عزیزمان خواهش می‌کنم برای تماشای این مسابقات به مجموعه تنیس هوابرد شیراز آمده و از تماشای رقابت‌ها لذت ببرند. تنیس آن‌طور که به نظر می‌رسد ورزش گرانی نیست و امیدوارم جوان‌های استان با علم به این موضوع، بیشتر به این ورزش گرایش نشان دهند.
دکتر چابک ادامه داد: ما تصمیم داریم این مسابقات را در تقویم فدراسیون هم بگنجانیم و هر سال آن را تحت عنوان جایزه بزرگ بیمارستان اردیبهشت شیراز برگزار کنیم. قطعاً سال آینده با برنامه بهتری این کار را انجام خواهیم داد و در این مسیر، کمک همشهریان عزیز و ارگان‌های مختلف را می‌طلبیم.
رئیس هیئت تنیس استان فارس در خصوص وضعیت داوران و مربیان استان فارس گفت: ما تعداد قابل توجهی داور درجه سه داریم. همچنین سال گذشته توانستیم سه نفر را به مربی‌های درجه 2 اضافه کنیم؛ اما با توجه به شرایط سخت داوری، تمایل دوستان برای داوری در سطح استان چندان زیاد نیست و حتی در سطح کشور هم با کمبود داور مواجه هستیم. برای این مسابقات نیز فدراسیون قرار بود نزدیک به 6 داور برای ما بفرستد؛ اما تا این لحظه فقط یک سرداور و یک داور فرستاده‌اند که امیدواریم این تعداد تا دور جدی رقابت‌ها که از جمعه آغاز می‌شود، بیشتر شود. ما داوران درجه سه زیادی داریم؛ اما بیشتر آنها خیلی فعال نیستند و فقط مدرک گرفته‌اند و وارد صحنه نمی‌شوند.
وی در خصوص شهرستان‌های فعال استان فارس در رشته تنیس گفت: در جنوب استان فارس استقبال بیشتری از این رشته شده است. امسال شهرستان لار فعال‌ترین شهر ما بود و البته گراش، جهرم و آباده هم فعال هستند؛ اما این کافی نیست.  بیش از 80درصد فعالیت در این رشته مختص مرکز استان است؛ اما ما امیدواریم شرایط به گونه‌ای باشد که همه شهرستان‌ها فعال شوند.
سید کاظم چابک، رئیس هیئت تنیس استان فارس در پایان گفت‌وگو در برنامه تلویزیونی ورزش فارس تأکید کرد: از همه همشهریان عزیز خواهش می‌کنم به خصوص برای مسابقاتی که از روز جمعه آغاز می‌شود، حتماً به ورزشگاه آمده و بازی‌ها را تماشا کنند. به این شکل ما می‌توانیم چهره بهتری از تنیس شهر و استان خود را به ایران نشان دهیم. این مسابقات از شبکه‌های سه و ورزش سیما هم پخش خواهد شد و امیدوارم انعکاس رقابت‌ها به نحوی مطلوب باشد که بتوانیم در سال‌های آینده، گردهمایی‌های گسترده‌تر و بهتری را در استان فارس شاهد باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی