[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

علیرضا رشیدقامت، دبیر هیئت کاراته استان فارس: قوی‌ترین زیرساخت‌های ورزشی استان متعلق به کاراته است، روزنامه شیراز نوین

وابط عمومی ‌هیئت کاراته استان فارس گفت‌وگویی با علیرضا رشید قامت، دبیر این هیئت انجام داده که در ادامه می‌خوانید:
ابتدا لطفاً کمی ‌از خودتان برای خوانندگان ما بگویید.
علیرضا رشیدقامت هستم. کمربند سیاه دان 6 شوتوکان کاراته. مربی درجه یک فدراسیون کاراته. داور ممتاز فدراسیون کاراته. کارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی.
عملکرد هیئت کاراته را در یک سال گذشته چگونه ارزیابی می‌کنید؟
در شروع فعالیت مجموعه جدید هیئت با مدیریت جناب آقای مبارکی، متأسفانه علی‌رغم زحمات و تلاش‌های مدیران قبلی، زیرساخت‌های لازم جهت تحقق برنامه‌های هیئت وجود نداشت و تقریباً یک سال گذشته عمده تلاش و انرژی هیئت صرف بازسازی و اختصاص مجموعه اداری گذشت. با مدیریت جناب مبارکی و تلاش‌های مستمر تیم اداری و همچنین مساعدت‌های اداره ورزش و جوانان فارس، امروز به جرأت می‌توان گفت هیئت کاراته فارس قوی‌ترین و گسترده‌ترین زیرساخت را در بین هیئت‌های ورزشی این استان داراست. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به بازسازی اتاق مدیریت، تخصیص اتاق به دبیر و نایب‌رئیس هیئت، بازسازی اتاق مجموعه امور اداری، راه‌اندازی اتاق مستقل جهت صدور احکام، راه‌اندازی و تجهیز اتاق جلسات هیئت کاراته، نوسازی و بازسازی تجهیزات اداری و سخت‌افزاری هیئت کاراته، راه‌اندازی سالن اختصاصی تمرینی هیئت کاراته در مجموعه پارس، افزایش ساعات کاری هیئت کاراته و کارهایی از این قبیل. اما تلاش‌های سال گذشته صرفاً معطوف به سیستم اداری نبوده و در بخش مربیان و داوران و قهرمانان هم هیئت کارنامه خوبی از خود به جا گذاشته است؛ از جمله برگزاری مسابقات انتخابی در همه رده‌های سنی و اعزام تیم‌های کاراته فارس به مسابقات انتخابی تیم ملی، حمایت از قهرمانان و اردونشینان کاراته فارس، تقدیر و تجلیل از قهرمانان و مربیان آنها، برگزاری دوره‌های مربیگری و داوری به میزبانی شیراز، میزبانی دوره دانش‌افزایی فدراسیون و اعزام داوران به کلنیک‌های ارتقای داوری آسیا.
از نقاط قوت و ضعف‌های هیئت کاراته در یک سال گذشته ما بگویید.
شخصاً معتقدم بزرگترین نقطه قوت هیئت در یک سال گذشته، موفقیت در آرام نگاه داشتن جو کاراته بوده است و در سایه این آرامش، موفقیت‌های بزرگی برای این استان حاصل گردیده است. اما از نقاط ضعف نیز نمی‌توان چشم پوشید. بزرگترین نقطه ضعف حال حاضر ما یکسان نبودن پراکندگی آموزشی و دانش در سطح استان است.به همین دلیل هم امسال قسمت عمده اهداف ما شامل دوره‌های آموزشی خواهد بود. برای تحقق این امر، استان به هفت منطقه تقسییم شده  و هر ماه در هر منطقه کارگاه‌های آموزشی توسط اساتید مجرب و تحصیل‌کرده برگزار خواهد گردید. امسال هدف اصلی ما توزیع عادلانه و متناسب دانش در سراسر استان است.
راهکار شما برای برطرف کردن نقاط ضغف هیئت کاراته چیست؟
خوشبختانه در یک سال گذشته بررسی‌ها و کارشناسی‌های متعددی صورت گرفته و توسط اساتید فن در شورای عالی آموزش، آسیب‌شناسی‌های لازم صورت گرفته. با برگزاری کارگاه‌های آموزشی در سطح استان و به یاری خدا و همت مربیان و داوران و ورزشکاران، این نقاط ضعت به زودی برطرف خواهد گردید.
برنامه هیئت کاراته استان فارس در سال 98 با چه هدفی دنبال می‌شود؟
هدف اصلی آموزش و ارتقا است؛ اما همچون سال گذشته هیئت نگاه ویژه‌ای به قهرمانان و مربیان قهرمان پرور و همچنین داوران فعال خواهد داشت.
محدودیت‌های هیئت کاراته در سال گذشته چه بوده؟
متأسفانه بزرگترین معضل فعلی کاراته فارس نبود خانه کاراته است. پیگیری‌های متعددی در این‌باره صورت گرفته و طبق قول مسئولان و به یاری خدا تا شهریور ماه سالن اختصاصی خانه کاراته در مجموعه ورزشی پارس افتتاح خواهد شد. از سوی دیگر، نبود منابع درآمدی در هیئت معضل بعدی ما است که متأسفانه با توجه به نبود سالن اختصاصی و همچنین عدم درآمدزایی صدور احکام دشواری کار صد چندان شده است.
عملکرد موفق هیئت کاراته در آمار‌های اداره کل ناشی از چه عواملی بوده است؟
این موفقیت با تلاش و همت تک به تک اعضای خانواده بزرگ کاراته فارس حاصل شده است. همچنین تلاش‌های مستمر و دلسوزانه امور اداری هم در این امر قابل کتمان نیست. امیدوارم در سال جاری بتوانیم علاوه بر حرکت روی نوار موفقیت، دستاوردهای جدیدی نیز برای این خانواده بززرگ کسب کنیم.
 صحبت پایانی. 
متأسفانه چندی پیش خبر پرواز ابدی نوید محمدی، کاراته‌ فارس و ایران را داغدار کرد. این سوگ مسئولیت خانواده کاراته فارس را چند برابر کرده است. از یک سو غم از دست دادن قهرمان نوید محمدی و از سوی دیگر، وظیفه تک به تک اعضای خانواده کاراته فارس برای خالی نماندن جای این قهرمان و تربیت نویدهای آینده در فارس.امیدوارم خداوند به خانواده محمدی صبر عنایت فرماید و با پرورش و شکفته شدن شکوفه‌های کاراته فارس، یاد و خاطره گل پرپر شده‌مان را همیشه زنده نگه داریم. همچنین از جناب آقای مبارکی بابت اعتمادی که به جوانان دارند و مجموعه‌ای جوان و پرنشاط را در کمیته‌های هیئت تشکیل داده‌اند سپاسگزارم. به قول شاملو: سعادت محصول اعتماد است. خوشبختانه کاراته فارس امروز جواب این اعتماد را گرفته و در مسیر خوبی قرار دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی