[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

معاون اول رئیس جمهور: عربستان باید به وظایفش در برگزاری مراسم حج عمل کند، روزنامه شیراز نوین

جلسه شورای عالی حج و زیارت پیش از ظهر سه‌شنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به حضور بیش از ۸۶ هزار زائر ایرانی در مراسم حج امسال، بر لزوم تلاش، همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط برای حفظ عزت و کرامت حجاج ایرانی در سرزمین وحی تأکید کرد.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به برخی کارشکنی‌های دولت عربستان در خصوص پروازهای حجاج ایرانی، گفت: سازمان حج و زیارت با همکاری سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ‌ایران اقدامات لازم را برای جابجایی حجاج ایرانی انجام داده‌اند و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد؛ اما لازم است وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت مراتب اعتراض و گلایه‌مندی کشورمان را به دولت عربستان منتقل کنند و خواستار رفع برخی موانع شوند.
جهانگیری افزود: کشور عربستان باید به وظایف و مسئولیت‌هایش در برگزاری باشکوه مراسم حج عمل کند و دنیای اسلام باید برگزاری هرچه بهتر و مطلوب‌تر حج را از کشور عربستان مطالبه نماید.
وی همچنین با اشاره به گزارش‌های رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص اقدامات صورت گرفته برای برگزاری مراسم اربعین امسال، اظهار کرد: راهپیمایی اربعین رویدادی استثنایی، بی‌نظیر و بی‌سابقه است که ظرف مدتی اندک چندین میلیون زائر میان دو کشور ایران و عراق تردد می‌کنند که جا دارد از میزبانی و همکاری دولت و مردم عراق نیز قدردانی شود.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با تبریک به حجت‌الاسلام عبدالفتاح نواب به دلیل انتصاب به عنوان نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، از تلاش‌ها و خدمات حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسگر در دوران تصدی این نمایندگی قدردانی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی