[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

ویژگی‌های سامانه اشتغال ایرانیان، روزنامه شیراز نوین

ویژگی‌های سامانه اشتغال ایرانیان
یک فعال حوزه کار، راه‌اندازی سامانه اشتغال ایرانیان را در اتخاذ تصمیمات کلان و سیاستگذاری‌های بازار کار مؤثر خواند و گفت: این سامانه از آن جهت که اطلاعات مربوط به بیکاران و شاغلان در سن کار را به طور شفاف گردآوری و ثبت می‌کند، حائز اهمیت است.
علیرضا حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر نهادی که شکل می‌گیرد، بازیگرانی دارد که در آن تأثیرگذارند و خروجی‌های متعددی دارد که هرکدام می‌تواند نتایجی را رقم بزند. از این‌رو معتقدم سامانه جامع اشتغال ایرانیان یک کار بزرگ و پرتالی از زیرمجموعه‌های مختلف است و وزارت کار باید با هر هزینه‌ای آن را راه اندازی کند.
وی ادامه داد: ممکن است نگاه کارفرمایی نسبت به سامانه این باشد که برخی از اطلاعات وارده خسارت و زیان است و در آن مشارکت نکنند. ما باید ببینیم منافع ملی این کار چیست و اگر سامانه اشتغال ایرانیان راه‌اندازی شود، چه کارایی‌هایی دارد و چه اثراتی بر بازار کار می‌گذارد.
این کارشناس حوزه کار افزود: باید دید این پرتال جامع تا کجا می‌تواند نفوذ کند و تا چه حد در حوزه برنامه‌ریزی، دسترسی به اطلاعات، شفافیت و توزیع منابع اعتباری راهگشاست.
حیدری با بیان اینکه وزارت کار با وجود نقش کلیدی در حوزه روابط کار مورد بی‌مهری و کم‌توجهی قرار دارد، ادامه داد: در حال حاضر بازار سرمایه، پول و کالا و خدمات را داریم و اشتغال، آخرین بازار است چون محصول هر سه بازار دیگر در آن می‌نشیند و هدف‌گیری نهایی، بازار اشتغال است.
وی خاطرنشان کرد: این سامانه آن‌طور که وزارت کار اعلام کرده، بیشتر به دنبال ثبت اطلاعات بازار کار است و جامعه هدف وی افراد شاغل و بیکار در سن کار را پوشش می‌دهد.
به گفته این کارشناس حوزه کار، خروجی اطلاعات سامانه اشتغال ایرانیان در اتخاذ تصمیمات کلان و سیاستگذاری‌های بازار کار مؤثر و قابل ارائه به کارفرمایان و کاریابی‌ها است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی