[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۶
  • دوره جدید

چهار هزار بیمار سرطانی در جهرم خدمات درمان دریافت می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

فوق تخصص جراحی سرطان بیمارستان پیمانیه جهرم گفت: بالغ ‌بر چهار هزار نفر در مرکز جامع سرطان خاتم‌الانبیاء، دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان دارای پرونده هستند و خدمات درمانی رایگان دریافت می‌کنند.
دکتر مرضیه حق‌بین در جمع خبرنگاران با تشریح خدمات ارائه شده به بیماران افزود: علاوه بر شناسایی موارد ابتلا به سرطان‌ها، بیشترین تمرکز مرکز بر تشخیص و درمان بیماری‌های سینه و پیگیری مسائل و بیماری‌های زنان در بیماران سرطان سینه است.
وی افزود: غربالگری بیماری‌های سینه، ویزیت بیماران، پرونده‌سازی، انجام اعمال سرپایی و نمونه‌برداری از توده‌های سینه، آموزش معاینه سینه مشاوره تغذیه و روان‌شناسی از خدمات رایگان این مرکز است.
این فوق تخصص جراحی سرطان بیان داشت: پیگیری بیماران سرطانی در جهت تزریق هسته‌ای (تزریق ماده‌ای رنگی در بافت سینه بیمار برای تشخیص گره‌های لنفاوی درگیر زیر بغل) با مراکز دولتی و خصوصی و راهنمایی بیماران برای خرید پروتز برای حفظ زیبایی سینه، انجام آزمایشات و پاتولوژی، پیگیری دوره‌های شیمی‌درمانی بیماران، مشاوره زیبایی سینه در مبتلایان به سرطان و انجام پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی در رابطه با بیماری‌های سینه و سرطان از دیگر خدماتی است که در این مرکز به مردم ارائه می‌شود.
وی با بیان این مطلب که به طور میانگین در هفته ۳ تا ۵ بیمار مبتلا به سرطان سینه در این مرکز شناسایی می‌شود، گفت: به محض شناسایی، برای بیماران مراحل درمان چون جراحی و دارویی انجام می‌شود و به صورت مادام‌العمر تحت نظر مرکز هستند. به گفته وی، ماهانه پرونده‌های بیماران مشکل دار توسط تیمی‌ از همکاران رادیولوژیست، پاتولوژیست و جراح مورد بررسی قرار می‌گیرد. حق‌بین افزود: همچنین دراین مرکز بیمارانی که به دلیل درگیری گره‌های لنفاوی زیر بغل عمل جراحی شده و دچار ورم دست هستند برای بهبود، خدمات ماساژ و حرکات ورزشی خاص دریافت می‌کنند. مرکز جامع سرطان خاتم‌الانبیا جهرم از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در حوزه تشخیص و درمان سرطان زیر نظر فوق تخصصین سرطان آغاز نموده و هم اکنون در محل بیمارستان پیمانیه همه روزه صبح‌ها آماده ارائه خدمت رسانی به بیماران است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی