[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

قاتل امام جمعه کازرون، پای میز محاکمه می‌رود، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه کازرون هشتم خرداد امسال با سلاح سرد شهید شد که قرار است نخستین جلسه محاکمه قاتل وی ۱۲ تیرماه جاری برگزار شود.
یک منبع آگاه در استان فارس به ایرنا گفت: پرونده قتل امام جمعه شهید کازرون روز چهارشنبه در شعبه اول دادگاه کیفری استان فارس بررسی می‌شود و حمیدرضا درخشنده (قاتل) پای میز محاکمه قرار می‌گیرد و قاضی حسین رجایی نیا قضاوت این پرونده را به عهده دارد.
طبق گفته فرد مطلع که خواست ناشناس بماند، تحقیقات پرونده شهادت امام جمعه کازرون به صورت فوق‌العاده در دادسرای کازرون انجام شده و کیفرخواست این پرونده نیز صادر شده است.
حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس، پیش‌تر گفته بود که بر اساس نظرات کارشناسان پزشکی قانونی، قاتل از سلامت کامل عقلی برخوردار است و با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده به امام جمعه کازرون سوءقصد کرده است.
وی بیان کرد: اظهارات اولیه قاتل بیانگر این است که قصد داشته در یک برنامه تعزیه، امام جمعه کازرون را به شهادت برساند که به دلیل عدم حضور امام جمعه فقید در آن مراسم، برنامه را به تعویق انداخت و قاتل در صبحگاه ۲۱ رمضان هدف شوم خود را اجرا کرد.
حجت‌الاسلام محمد خرسند، امام جمعه فقید کازرون حوالی ساعت ۳:۳۰ بامداد چهارشنبه (هشتم خرداد ۹۸) در حالی که به اتفاق همسر خود از مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان (شب قدر) بازگشته بود، با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفت و چشم از جهان فروبست.
قاتل امام جمعه فقید کازرون ظهر همان روز دستگیر شد و هنوز از انگیزه اصلی او برای ارتکاب قتل، خبری منتشر نشده است.
حجت‌الاسلام محمد خرسند که عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی ‌بود، از شهریورماه ۱۳۸۶ امامت جمعه شهر کازرون را بر عهده داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی