[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای فارس: دانشکده فنی‌ فیروزآباد امسال راه‌اندازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان فارس از راه‌اندازی دانشکده فنی فیروزآباد خبر داد و گفت: این دانشکده تا پایان سال 98 به عنوان چهاردهمین دانشکده فنی استان آغاز به کار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی‌ دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، دکترمحمدجامعی در دیدار با فرماندار شهرستان فیروزآباد که با حضور مهندس اکبری مسئول راه‌اندازی دانشکده فنی فیروزآباد برگزار شد، اظهار داشت: رشته‌های ابزار دقیق، برق‌ صنعتی و مکانیک خودرو برای دانشکده فنی و حرفه‌ای فیروزآباد به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد شده است.
وی با اشاره به اینکه رشته ابزار دقیق از رشته‌های پرمخاطب و کاربردی به ویژه در صنایع نفت و گاز است و در حال حاضر، تنها در دانشکده شهید باهنر شیراز دایر است، افزود: راه‌اندازی این رشته در فیروزآباد اعتبار این دانشکده را ارتقا می‌دهد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌‌ای استان فارس با قدردانی از همکاری مناسب و شایسته فرماندار فیروزآباد در تخصیص اعتبارات توازن و هماهنگی دستگاه‌های خدمات‌رسان برای تکمیل زیرساخت‌های دانشکده فنی و حرفه‌ای این شهرستان افزود: فیروزآباد جزء پنج شهرستان استان فارس است که اعتبارات توازن را به دانشگاه فنی و حرفه‌ای اختصاص داده است.
جامعی با بیان اینکه راه‌اندازی این دانشکده با توجه به نزدیکی فیروزآباد به (منطقه پارس‌جنوبی) عسلویه می‌تواند در اشتغال دانش‌آموختگان مؤثر باشد، گفت: این دانشکده می‌تواند علاوه بر تربیت منابع انسانی مورد نیاز صنوف، صنایع و سایر نهادها در قالب دانش آموختگان متخصص و متعهد با برگزاری دوره‌های کوتاه مدت تأثیرگذار بوده و سرآمد آموزش‌های مهارت‌محور باشد.
در این دیدار، فرماندار شهرستان فیروزآباد نیز با قدردانی از توجه ویژه دکتر جامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس و همچنین مهندس نصیر اکبری مسئول راه‌اندازی دانشکده فنی فیروزآباد اظهار داشت: این شهرستان در بخش‌های مختلف از جمله بهداشت و آموزش قطب شهرستان‌های هم‌جوار از جمله قیر، فراشبند، خنج، کوار و خفر است و راه‌اندازی دانشکده فنی نیز می‌تواند در ارتقای آموزش‌های مهارتی و جذب دانشجو مؤثر باشد.
سیدکمال علوی با بیان اینکه وجود دانشکده فنی فیروزآباد با جمعیت قابل توجه دانش‌آموزی به عنوان یک ظرفیت برای این شهرستان به شمار می‌رود، افزود: معتقدیم تربیت تکنسین یک ضرورت است؛ زیرا این افراد با مهارتی که آموخته‌اند، حتی در حین تحصیل یا پس از فارغ‌التحصیلی جذب بازار کار می‌شوند.
فرماندار شهرستان فیروزآباد گفت: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر کرم‌پور نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی ‌نیز نگاه ویژه‌ای به راه‌اندازی دانشکده فنی فیروزآباد دارند که امیدواریم مهر امسال جذب دانشجو در آن آغاز شود.
علوی از همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان شهر فیروزآباد از جمله شهرداری، برق، گاز، آب و سایر اداره‌های خدمات‌رسان قدردانی کرد و افزود: در سال گذشته 500 میلیون تومان اعتبار از محل توازن به دانشکده فیروزآباد کمک شد و درخواست داریم 500 میلیون تومانی که توسط رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور نیز وعده داده شده محقق شود تا حصارکشی اطراف دانشکده را نیز به پایان برسانیم.
وی با بیان اینکه چشم‌انداز علمی ‌شهرستان در گرو راه‌اندازی دانشکده فنی فیروزآباد است، بیان کرد: در تأمین خوابگاه نیز مشکل نداریم و با تعامل صورت گرفته آماده در اختیار قرار دادن خوابگاه هستند. براساس این گزارش، در این نشست دکتر محمدجامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با اهدای لوح سپاس از پیگیری‌های صادقانه و مستمر سیدکمال علوی فرماندار شهرستان فیروزآباد در راستای ارتقای نظام آموزش عالی  مهارتی و اهتمام جدی جهت کمک به توسعه دانشکده فنی و حرفه‌ای شهرستان فیروزآباد به ویژه جذب اعتبارات توازن در سال 97 تجلیل کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی