[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

برگزاری کارگاه «روایت در فیلم مستند» توسط پرویز کلانتری، روزنامه شیراز نوین

کارگاه روایت در فیلم مستند پرویز کلانتری همراه با نمایش و خوانش مستندهای دیدنی حول این موضوع روزهای ١٨،١٩ و ٢٠ اسفندماه در نگارخانه پیرسوک شیراز برگزار می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، مدیر مؤسسه هنری پیرسوک با اشاره به جزئیات کارگاه اظهار داشت: این کارگاه در ٦ جلسه برگزار می‌شود که به این ترتیب در جلسه نخست فتح باب موضوع، مباحث نظری و نمایش فیلم مکرمه خاطرات و رؤیا‌ها ساخته ابراهیم مختاری انجام می‌شود.
نیما تقوی افزود: در جلسات دیگر نیز به ترتیب نمایش فیلم‌های تازه نفس‌ها کیانوش عیاری و پرسه پرویز کلانتری از نوع مستند بازیگوش با موضوع شهری، نمایش و خوانش مستند گفتگو در مه محمدرضا مقدسیان از نوع مشارکت فیلمساز و سوژه، نمایش فیلم پیرپسر ساخته مهدی باقری از نوع خودبیانگری فیلمساز و شخصیت‌های فیلم، دو فیلم سالینجرخوانی در پارک شهر پرویز کلانتری و گم و گور محمدرضا فرزاد در قالب فیلم مقاله و در جلسه آخر فیلم قضیه شکل اول شکل دوم عباس کیارستمی در شیوه گفتگو محور ارائه می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت جزئیات این کارگاه با شماره ٠٧١٣٢٣١٤٨٧٠ تماس گرفته و یا به نشانی خیابان زند،زند٣٨ پلاک ١٣ مراجعه کنند.
پیروز کلانتری، متولد ١٣٣٢، تهران و فارغ التحصیل رشتۀ کارگردانی مدرسۀ عالی تلویزیون و سینما، ١٣٥٣است.
وی نمایشگاه‌های متعدد عکاسی در دهۀ ١٣٥٠، نقد فیلم در ماهنامۀ فیلم از سال ١٣٦٥ و تحقیق و نگارش دربارۀ سینمای مستند در نشریات گوناگون از همان سال تاکنون داشته است.
کارگردانی فیلم‌های مستند از ١٣٦٩ تاکنون و عضویت هیئت مؤسس انجمن مستندسازان سینمای ایران در ١٣٧٦ و عضو هیئت مدیره و بازرس این انجمن در چند دوره را در کارنامه خود دارد.
نگارش کتاب «گزیدۀ فیلم‌های مستند بعد از انقلاب»، انتشارات فارابی، ١٣٨٢، برگزاری کارگاه‌های متعدد سینمای مستند و مشارکت در راه اندازی دو سایت فعال «پیک مستند» و «مستند» در دهۀ اخیر، حضور در جشنواره‌های ایرانی و خارجی و کسب جوایز از جمله سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر برای تحقیق فیلم «تهران چند درجه ریشتر؟» و دو جایزۀ اول کارگردانی و تحقیق از جشن سینما برای همین فیلم نیز از جوایز اوست.
گزیدۀ فیلم‌های مستند او شامل پناهنده (١٣٦٩)، حکایت باقی (١٣٧٢)، این فیلم‌ها رو به کی نشون میدین؟ (مشترک با رخشان بنی اعتماد و منوچهر مشیری، ١٣٧٣)، راویان کوچک روستای غریب ( ١٣٧٤)، تنها در تهران (١٣٧٧)، زندگی همین است ( ١٣٨٠)، پرسه (١٣٨١)، غرقاب (١٣٨٣)، تهران، چند درجۀ ریشتر (١٣٨٥)، در خیابان‌های ناتمام ( ١٣٨٧)، سالینجرخوانی در پارک شهر (١٣٩٠)، از تهران ... (مشترک با شمیم مستقیمی، مینا کشاورز و امید بلاغتی) ١٣٩١، واریته بلوچی (١٣٩٥) است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی